Gramofon Thorens TD 124 DD

29 lipca 2020 Sprzęt

Oryginalny TD 124 został zaprezentowany w 1957 r. i przez wiele dekad był wykorzystywany w wielu studiach radiowych na całym świecie. Teraz możemy zapoznać się z jego udoskonaloną wersją.

Wzornictwo i podstawowa konstrukcja bazują na oryginale, ale aluminiowa podstawa z regulacją wysokości teraz spoczywa na gumowych elementach tłumiących wibracje.

W miejsce oryginalnego napędu z kołem ciernym i paskiem, nowy Thorens TD 124 DD wykorzystuje precyzyjny napęd Direct Drive. Gwarantuje to duży moment obrotowy, umożliwia precyzyjną kontrolę prędkości i chroni przed przenoszeniem niepożądanych wibracji z układu napędowego na talerz.

Czytaj również testy gramofonów Thorens

Thorens TD 124 DD

Nowe jest również ramię TP 124. Można je w pełni precyzyjnie wyregulować, aby dopasować do wybranej wkładki i jest wyposażone w innowacyjny układ anty-skatingu z rubinowym łożyskiem. Oferuje opatentowany elektryczny układ podnoszenia ramienia, który ułatwia delikatne opuszczanie i podnoszenie igły.

Dołączona główka zapewnia znakomitą elastyczność w doborze wkładki. Thorens TD 124 DD jest dostarczany z dodatkową, nieznacznie cięższą przeciwwagą dopasowaną do sprzedawanej osobno wkładki Thorens SPU TD 124. To udoskonalona wersja słynnego modelu Ortofon SPU.

Thorens TD 124 DD - ramię

Thorens TD 124 DD - regulacja prędkości

Pozbawioną zakłóceń energię zapewnia wysokiej klasy zewnętrzny zasilacz. Ponadto urządzenie jest wyposażone w złącza niezbalansowane i zbalansowane XLR. Te drugie gwarantują optymalną transmisję sygnału, a tym samym najlepszy możliwy dźwięk po podłączeniu TD 124 DD do high-endowego systemu wyposażonego w adekwatny przedwzmacniacz gramofonowy.

Gramofon Thorens TD 124 DD będzie dostępny w sprzedaży od września br. W ofercie pojawią się dwie wersje kolorystyczne: czarny z wykończeniem fortepianowym i orzech z wykończeniem fortepianowym. Także we wrześniu dostępna będzie wkładka Thorens SPU TD 124, której poglądowa cena detaliczna wyniesie 9999 zł.

THORENS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu