Wzmacniacze zintegrowane Rotel Michi X5 i X3

07 września 2020 Sprzęt

Rotel poszerzył serię produktów Michi o wzmacniacze zintegrowane. Do portfolio, w którym znajdują się przedwzmacniacz i końcówki mocy, trafiły właśnie modele X3 i X5.

Wzmacniacz zintegrowany Rotel Michi X5

Wzmacniacz zintegrowany Rotel Michi X5 jest konstrukcją obsługującą aż 14 wejść, wliczając analogowe, cyfrowe, XLR, PC-USB z dekodowaniem DSD 2x oraz renderowaniem MQA, strumieniowanie bezprzewodowe Bluetooth z aptX i AAC oraz przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC. Za konwersję cyfrowo-analogową odpowiada przetwornik C/A AKM 768 kHz/32 bity.

Rotel Michi X5 ściśle nawiązuje do architektury obecnych modeli Michi P5/S5 i podobnie jak one jest zasilany przy wykorzystaniu dwóch ponadwymiarowych transformatorów toroidalnych Rotela, pozwalających X5 dostarczać moc wyjściową 600 W przy 4 Ω i 350 W przy 8 Ω.

Czytaj również testy: Rotel - Przedwzmacniacz + Końcówka mocy

Wzmacniacz zintegrowany Rotel Michi X5

Znajdujący się na przedniej ściance graficzny wyświetlacz zapewnia łatwy dostęp do wszystkich opcji konfiguracyjnych przy użyciu dołączonego specjalnie zaprojektowanego pilota zdalnego sterowania Michi.

Wyświetlacz jest konfigurowalny i może informować o stanie pracy, bądź też prezentować 12-zakresowy korektor graficzny lub miernik mocy szczytowej. Porty RS232 i Ethernet umożliwiają prostą integrację z systemami automatyki.

Czytaj również testy wzmacniaczy stereo Rotel

Wzmacniacz zintegrowany Rotel Michi X5 - tylna ścianka

Wzmacniacz zintegrowany Rotel Michi X3

Wzmacniacz zintegrowany Rotel Michi X3 dostarcza 350 W mocy przy 4 Ω i 200 W przy 8 Ω, co uzyskuje dzięki transformatorowi toroidalnemu Rotela, zasilającemu niezależnie układy analogowe, cyfrowe i regulator napięcia wzmacniacza mocy.

Architektura X3 jest w pełni skoncentrowana na wysokiej wydajności, z wszystkimi obwodami zaprojektowanymi tak, aby optymalizowały tor sygnałowy do każdego z 13 wejść źródłowych, wliczając XLR, analogowe, cyfrowe, PC-USB, bezprzewodowe strumieniowanie Bluetooth aptX i przedwzmacniacz gramofonowy MM.

Czytaj również testy Rotel: Odtwarzacze CD + Wzmacniacze

Wzmacniacz zintegrowany Rotel Michi X3

Rotel Michi X3 wykorzystuje topologię układu typu direct-path. Jeszcze bardziej izoluje czułe sygnały audio i przetwarzanie od wysokoprądowego stopnia wzmocnienia, obniżając w ten sposób poziom szumu i zapewniając ulepszone pole dźwiękowe.

Zastosowany w X3 ekran o wysokiej rozdzielczości umożliwia szybką konfigurację wszystkich funkcji i zapewnia dostęp do wielu opcji konfiguracyjnych wybieranych przez użytkownika i wyświetlanych w czasie pracy urządzenia. Porty RS232 i Ethernet pozwalają na integrację z wszystkimi popularnymi systemami sterowania.

Wzmacniacz zintegrowany Rotel Michi X3 - tylna ścianka

Rotel Michi X5 i Michi X3 - cena i dostępność

Rotel Michi X3 będzie dostępny w połowie września br. w poglądowej cenie detalicznej 22 999 zł. Rotel Michi X5 trafi do sprzedaży w czwartym kwartale br., a jego cena wyniesie 31 999 zł.

Źródło: Audio Klan

ROTEL testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu