Kolumny głośnikowe Wilson Seven

23 kwietnia 2021 Sprzęt

W roku jubileuszu swojego 30-lecia Wilson wypuszcza kolejną nowość z serii Digits. Po debiucie kolumn głośnikowych Six na rynek wkracza seria, której oznaczenia można się spodziewać - Seven. Cena kolumn to niespełna 4000 zł za parę.

Podłogowe Wilson Seven to jak dotychczas największa konstrukcja wśród kolumn pasywnych z linii Digits. 3-drożne w obudowie typu bass reflex, sprawdzą się zarówno we współpracy z klasycznymi systemami stereo, wzmacniaczami w systemach ze streamerami plików oraz jako kolumny frontowe systemów kina domowego 2.0, 2.1 lub innych wielokanałowych. Charakterystyka i moc tych kolumn sugerują zastosowanie w większych pomieszczeniach, gdzie w pełni rozwiną możliwości akustyczne.

Zwrotnica opracowana dla tego układu przetworników została zestawiona w układ zapewniający spójność brzmienia wszystkich elementów w tej konstrukcji. Membrany dwóch przetworników niskotonowych o średnicy 6 ½" oraz jednego średnio-niskotonowego o średnicy 5 ½", zostały zbudowane z celulozy o specjalnej strukturze, stosowanej w wielu droższych przetwornikach ze względu na wytrzymałość i niewielką masą własną. Membrany są zamontowane na gumowych zawieszeniach, umożliwiając uzyskanie dużej dynamiki.

Przetworniki wysokotonowe, osadzone na mocujących je do obudowy okrągłych płytkach w czarnym kolorze, są zbudowane z wykorzystaniem mocnych magnesów neodymowych. Dwa duże porty basowe zostały z kolei umieszczone z tyłu obudowy tuż nad płytką z podwójnymi terminalami głośnikowymi. Osadzono je w dolnej części kolumny, w zagłębieniu gniazda. Umożliwia to połączenie typu bi-wiring.

Czytaj również test kolumn głośnikowych Wilson Six

Kolumny głośnikowe Wilson Seven

Wilson Seven - obudowa

Obudowy Wilson Seven zbudowane z grubych płyt MDF mają w przekroju poprzecznym kształt trapezu, którego węższy wierzchołek stanowi szerokość tylnej ścianki kolumny. O stabilność dba szerszy po obwodzie cokół, bezpośrednio zespolony z całością obudowy, również w kształcie trapezu.

Ścianki boczne i tylna są oklejone winylem z widocznymi słojami drewna w dwóch różnych wykończeniach kolorystycznych. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne: czarna obudowa Black Oak z satynowanym czarnym frontem oraz drugim - kolorze jasnego dębu, Light Oak z frontem białym.

Maskownice kolumn Wilson Seven zajmują ok. 2/3 wysokości frontów kolumn i są wykonane ze specjalnego tworzywa pokrytego akustycznie neutralnym materiałem.

Każda z kolumn jest wyposażona w dwie maskownice o różnej fakturze i różnym kolorze. W modelach Light Oak są one czarne i szare, w modelach Black Oak w dwóch różnych wersjach czarnego, ale o różnej fakturze. Jedna jest standardowa matowa, druga lekko połyskliwa, gładka. W każdym wypadku maskownice mają magnetyczne mocowanie.

Kolumny głośnikowe Wilson Seven

Wilson Seven - specyfikacja techniczna:

• Konstrukcja: wentylowana Bass Reflex
• Pasmo przenoszenia [+/- 3] dB: 40-20 000 Hz
• Skuteczność [2.83 V/1 ml]: 91 dB
• Impedancja: 4-8 omów
• Maksymalny poziom SPL: 110 dB
• Rekomendowana moc wzmacniacza: 50-220 W
• Częstotliwość podziału zwrotnicy: 700 Hz / 2.800 Hz
• Przetwornik wysokotonowy: 1" z miękką kopułką
• Przetwornik średnio-niskotonowy: 5½"
• Przetwornik niskotonowy: 2 x 6 ½"
• Terminale głośnikowe: pozłacane, podwójne, bi-wiring
• Wymiary produktu: 215 x 1131 x 315 mm
• Waga netto: 20,10 kg

Podana cena jest ceną parę.

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
WILSON testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu