iFi Audio Zen Blue v2 w ofercie salonu Q21

27 maja 2021 Sprzęt

Już w czerwcu do pabianickiego salonu Q21 dotrą pierwsze egzemplarze DAC-a ifi Audio Zen Blue v2. Urządzonko jest wyposażone w najnowszą wersję układu Bluetooth Qualcomm 5100 i większą antenę dla zwiększenia zasięgu.

ifi Audio Zen Blue v2 obsługuje wszystkie najnowsze 24-bitowe formaty audio Bluetooth, w tym Qualcomm aptX Adaptive i aptX HD, Sony LDAC i Huawei HWA. Inne kodeki obejmują zwykłe aptX i aptX Low Latency, AAC (ulubiony format urządzeń Apple iOS) i SBC ("zwykły waniliowy" kodek Bluetooth). 

Oznacza to, że każde możliwe urządzenie źródłowe jest obsługiwane w najwyższej rozdzielczości audio, na jaką pozwala jego specyfikacja Bluetooth. Przyszłe kodeki mogą być dodawane poprzez aktualizacje oprogramowania układowego. 

Czytaj również testy urządzeń ifi Audio

iFi Audio Zen Blue v2

ifi Audio Zen Blue v2 pamięta do ośmiu sparowanych urządzeń źródłowych Bluetooth, ułatwiając przełączanie się z jednego urządzenia na drugie, z dużym zasięgiem odbioru dzięki najnowszej specyfikacji Bluetooth 5. 

Stopień DAC obsługuje częstotliwości próbkowania znacznie przekraczające maksymalne zapewniane przez obecne formaty Bluetooth hi-res - 24-bitowe kodeki, aptX Adaptive i aptX HD obsługujące do 48 kHz, podczas gdy LDAC i HWA osiągają 96 kHz.

Dioda LED na środku przedniego panelu odtwarzacza ifi Audio Zen Blue v2 zmienia kolor, aby zidentyfikować odbierany kodek Bluetooth. Kolejna dioda po prawej stronie wskazuje częstotliwość próbkowania: niebieska dla 44/48 kHz i biała dla 88/96 kHz.

iFi Audio Zen Blue v2 - tylna ścianka

Ponadto w przypadku Zen Blue V2 ulepszony został obwód zegara Global Master Timing (GMT), aby zapewnić jeszcze płynniejszy odsłuch.

ifi Audio Zen Blue v2 został jest wyposażony w wyjścia analogowe i cyfrowe. To zbalansowana konstrukcja zapewniająca mniej zakłóceń i przesłuchów na stopniu wyjściowym.

Urządzenie ma ulepszony chip Bluetooth i antenę, które zwiększają zasięg i stabilność, a także nowy - dla zapewnienia lepszej wydajności - zegar o niskim jitterze.

iFi Audio Zen Blue v2 - tylna ścianka i antena

Źródło: Q21

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu