Audio-Technica wprowadza do sprzedaży kolejne słuchawki bezprzewodowe - ATH-M50xBT2

30 sierpnia 2021 Sprzęt

Audio-Technica zaprezentowała właśnie nowe bezprzewodowe słuchawki ATH-M50xBT2, będące następcą studyjnego modelu ATH-M50x. Druga generacja bezprzewodowego nausznego modelu z serii M oferuje wiele ulepszeń, które poprawiają wydajność i użyteczność słuchawek.

M50xBT2 został wyposażony w duże 45-milimetrowe przetworniki elektroakustyczne i podobnie jak poprzednik daje możliwość korekcji brzmienia za pomocą aplikacji mobilnej Audio-Technica Connect.

Aplikacja pozwala aktywować tryb niskiego opóźnienia (LLM, ang. Low Latency Mode), dostosować korektor brzmienia i zapisać wprowadzone zmiany, zmodyfikować balans głośności dla lewego i prawego nausznika, wybrać preferowanego asystenta głosowego, zlokalizować zagubione słuchawki czy zmienić wykorzystywane kodeki.

Czytaj również testy słuchawek Audio-Technica

Słuchawki Audio-Technica M50xBT2

Słuchawki Audio-Technica M50xBT2 - co się zmieniło w nowym modelu?

Słuchawki Audio-Technica M50xBT2 zostały wyposażone w zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy AK4331 i wewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy. Oprócz obsługi kodeka SBC dodano kompatybilność z bezprzewodowymi kodekami audio klasy premium – AAC i LDAC, co pozwala uzyskać jeszcze większą rozdzielczość podczas odtwarzania muzyki z różnorodnych źródeł dźwięku.

Audio-Technica M50xBT2 obsługują również tryb niskiej latencji, co zmniejsza opóźnienia w transmisji sygnału i umożliwia zachowanie synchronizacji dźwięku i obrazu, zapewniając tym samym płynniejsze przesyłanie strumieniowe. Rozwiązanie to dobrze sprawdza się także w trakcie gry.

Dzięki dwóm mikrofonom i technologii kształtowania wiązki Audio-Technica M50xBT2 oferują wyraźniejszy dźwięk podczas rozmów telefonicznych i lepszą komunikację z wbudowanym asystentem głosowym Amazon Alexa.

Słuchawki Audio-Technica M50xBT2

Tryb Side Tone obsługiwany przez M50xBT2 umożliwia ponadto odsłuch własnego głosu w słuchawkach podczas wykonywania połączeń z wykorzystaniem większości smartfonów, dzięki czemu łatwiej jest prowadzić rozmowy telefoniczne i wideorozmowy.

Mikrofon w M50xBT2 można wyciszyć za pomocą naciśnięcia jednego przycisku. Sterowanie głośnością/wyciszeniem, muzyką i dostępem do asystenta głosowego (Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri) są możliwe dzięki przyciskom wbudowanym w lewy nausznik.

Producent w nowym modelu zaimplementował również parowanie wielopunktowe, aby umożliwić bezprzewodowe połączenie z dwoma urządzeniami Bluetooth jednocześnie.

Słuchawki Audio-Technica M50xBT2

Co więcej, rozwiązanie Google Fast Pair umożliwia szybkie parowanie słuchawek M50xBT2 ze smartfonem pracującym na systemie Android lub innym kompatybilnym urządzeniem. Wystarczy jedno dotknięcie telefonu, aby nawiązać połączenie.

Słuchawki mogą pracować nawet 50 godzin po pełnym naładowaniu i do 3 godzin po zaledwie 10-minutowym szybkim ładowaniu przez ulepszone połączenie USB-C. Do zestawu dołączony jest kabel o długości 1,2 m.

Audio-Technica M50xBT2 będą dostępne w ofercie salonów Top Hi-Fi & Video Design na początku września.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
AUDIO-TECHNICA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu