Filtr/reduktor składowej stałej napięcia zasilającego Audiolab DC Block

31 sierpnia 2021 Sprzęt

Do portfolio marki Audiolab trafił nowy produkt - DC Block. Jego zadaniem jest poprawa jakości prądu zmiennego, który zasila systemy audio i AV.

Zasilanie sieciowe w typowym mieszkaniu podlega zakłóceniom, powodując zniekształcenie przebiegu prądu przemiennego, zanim dotrze on do każdego elementu. Powoduje to powstawanie szumów w sygnale dźwiękowym, które pogarszają jakość dźwięku. Jednym z powszechnych problemów jest "prąd stały w sieci" - problem dobrze znany z tego, że wpływa na wydajność sprzętu audio, zwłaszcza wzmacniaczy.

Blokując lub usuwając napięcie DC znalezione w sieci zasilającej AC, Audiolab DC Block koryguje przesunięcie DC i ponownie równoważy falę sinusoidalną sieci. Urządzenie zawiera również wysokowydajny obwód filtrujący klasy audio, który usuwa zanieczyszczenia RFI/EMI z zasilania sieciowego.

Czytaj również testy urządzeń Audiolab

Filtr/reduktor składowej stałej napięcia zasilającego Audiolab DC Block 

Audiolab DC Block redukuje zarówno szum różnicowy (nasilany przez tanie zasilacze impulsowe używane w wielu urządzeniach domowych), jak i szum trybu wspólnego (pogorszony przez zakłócenia w powietrzu z telefonów, sieci Wi-Fi i Bluetooth).

Ta kombinacja technologii zapewnia, że DC Block nie tylko rozwiązuje problem nasycenia transformatora spowodowanego prądem stałym w sieci, lecz także pomaga uwolnić potencjał dźwiękowy dowolnego komponentu audio, do którego jest podłączony.

Poziom szumów spada, a dźwięk staje się bardziej skupiony, ze zmniejszoną ziarnistością, lepszą klarownością, lepiej zdefiniowanym basem i "lżejszymi" tonami wysokimi.

Filtr/reduktor składowej stałej napięcia zasilającego Audiolab DC Block 

Audiolab DC Block - konfiguracja

Korzystanie z DC Block'era jest proste – należy podłączyć jego wyjście do gniazda zasilania IEC urządzenia audio/AV, a następnie podłączyć jego wejście do gniazdka sieciowego (oba kable są w zestawie).

Audiolab DC Block jest przeznaczony do użytku z pojedynczym komponentem systemu audio lub AV – Audiolab zaleca, aby zakupiony jeden DC Block był używany ze zintegrowanym wzmacniaczem lub komponentem wzmacniacza mocy w systemie użytkownika, aby uzyskać największe korzyści.

W razie potrzeby można dokupić kolejne jednostki do wykorzystania z inną elektroniką w systemie – przedwzmacniacze, komponenty źródłowe i tak dalej. Z każdym dodatkowym DC Block'erem można oczekiwać dalszych ulepszeń ogólnej wydajności systemu.

Audiolab DC Block jest dostępny w kolorach czarnym i srebrnym.

Źródło: Q21

Może Cię zainteresować
AUDIOLAB testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu