Amplituner Arcam AV AVR5

19 października 2021 Sprzęt

Arcam wprowadził właśnie do sprzedaży nowy amplituner, a mianowicie AV AVR5. Urządzenie dekoduje 12-kanałowe ścieżki Dolby Atmos oraz DTS:X i jest kompatybilne z Dolby Vision do 4K, Apple AirPlay2, Bluetooth aptX HD, Chromecast, MQA i Roon.

Tym samym Arcam AVR5 otwiera serię HDA, dołączając do jego większych braci, pracujących ze wzmacniaczami w klasie AB, modelami AVR10 i AVR20, oraz topowym, amplitunerem AVR30 ze wzmacniaczami w klasie G.

AVR5 jest kompatybilny z Dolby Vision i HLG. Gniazda HDMI umożliwiają przesył sygnału 4K HDR, a obsługa eARC umożliwia odpowiednio wyposażonemu telewizorowi wysyłanie dźwięku do amplitunera. Można go zaktualizować do obsługi HDMI 2.1.

Czytaj również testy urządzeń Arcam

Obudowa Arcama AVR5 skrywa parę przetworników DAC ESS ES9026PRO stosowanych w AVR30. Podstawą muzykalności AVR5 jest siedem kanałów wzmacniacza ARCAM w klasie AB, napędzanych przez specjalnie zaprojektowany przez nas zasilacz liniowy, zdolny do oddania mocy 1,5 kW.

Obsługa urządzenia jest prosta. Użytkownicy AVR5 mogą przesyłać sygnał do niego ze smartfonów i tabletów za pomocą Apple AirPlay 2, Bluetooth aptX HD, wbudowanego Google Chromecast i Spotify Connect.

Zaktualizowana w 2021 roku aplikacja Harman MusicLife UPnP umożliwia odtwarzanie i sterowanie amplitunerem AVR5 na urządzeniach z systemem Android i iOS oraz ułatwia odtwarzanie radia internetowego, strumieniowanie muzyki i słuchanie podcastów.

Nowy Arcam obsługuje również MQA, status Roon Ready umożliwia z kolei korzystanie z tego interfejsu podczas surfowania w Qobuz, TIDAL i lokalnie przechowywanych bibliotekach muzycznych.

Arcam AVR5 może przy tym stanowić część systemu multiroom opartego na technologii Roon, łącząc się przez niego z systemami domowymi wielu marek.

Dodatkowo urządzenie współpracuje z systemem korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live. Aby aktywować system, należy pobrać pliki Dirac na komputer Mac lub PC i kupić licencję na www.dirac.com/online-store/arcam-avr5.

Przez ograniczony czas właściciele AVR5 mogą skorzystać z 50% zniżki dostępnej na stronie internetowej ARCAM www.arcam.co.uk.

Źródło: Audio Center Poland

Może Cię zainteresować
ARCAM testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu