Nowe amplitunery AV Denon z serii S - AVR-S760H, AVR-S660H i AVC-S660H

22 października 2021 Sprzęt

Denon wprowadza na rynek trzy nowe amplitunery AV z serii S: AVR-S760H, AVR-S660H i AVC-S660H. Każdy z nich został wyposażony w trzy wejścia HDMI 8K (łącznie sześć), tak aby można było bezproblemowo korzystać z najnowszych źródeł rozrywki i gier 8K.

W amplitunerach zostały zaimplementowane najnowsze dostępne technologie, aby zapewnić immersyjne doznania dźwięku przestrzennego podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Denon wprowadził też zaawansowane opcje sterowania głosowego i łączności.

Denon AVR-S660H / AVC-S660H

Denon AVR-S660H to amplituner 5.2 kanałowy, który oferuje pięć kanałów o mocy 75 W na kanał (8 Ω, 20 Hz-20 kHz, THD: 0.08%, 2 kanały). Zapewnia dźwięk przestrzenny z dekodowaniem Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio dla treści o wysokiej rozdzielczości i bezstratnego odtwarzania ścieżek dźwiękowych.

AVR-S660H oferuje najnowsze i zaawansowane specyfikacje HDMI, takie jak obsługa rozdzielczości obrazu 8K/60Hz i 4K/120Hz na trzech wejściach HDMI do 40Gbps, Dolby Vision, HDR10, HDR10+, Dynamic HDR i HLG, a także skalowanie do 8K oraz kompatybilność z HDCP 2.3 na wszystkich wejściach HDMI (6 wejść / 1 wyjście). Do dyspozycji jest platforma multiroom do bezprzewodowego streamingu muzyki HEOS Built-in.

Denon AVC-S660H oferuje ten sam zestaw funkcji, jednak jest czystym wzmacniaczem AV bez wbudowanego tunera FM.

Czytaj również nasze testy amplitunerów AV Denon

Denon AVR-S660H
Denon AVR-S660H
Denon AVR-S660H i jego tylny panel
Denon AVR-S660H i jego tylny panel

Denon AVR-S760H

Denon AVR-S760H to z kolei 7.2 kanałowy amplituner AV. Oferuje najnowsze, immersyjne formaty dźwięku przestrzennego 3D, sekcję wideo 4K i 8K HDMI oraz platformę multiroom streamingu muzyki HEOS Built-in.

Dzięki siedmiu kanałom wzmocnienia o mocy 75 W na kanał (8 Ω, 20 Hz-20 kHz, THD: 0.08%, 2 kanały), Denon zapewnia realistyczne wrażenia dźwięku 3D, wykorzystując najnowsze formaty dźwięku przestrzennego, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X oraz DTS Virtual:X.

Czytaj również nasze testy wzmacniaczy stereo Denon

Denon AVR-S760H
Denon AVR-S760H
Denon AVR-S760H - tylny panel
Denon AVR-S760H - tylny panel

Wykorzystując amplituner możemy zbudować system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos 5.1.2, instalując głośniki sufitowe lub dedykowane głośniki Dolby Atmos na kompatybilnych podłogowych lub podstawkowych kolumnach głośnikowych.

Urządzenie obsługuje technologie DTS Virtual:X oraz Dolby Atmos Height Virtualization - nie musimy przy tym korzystać z głośników sufitowych, a nawet głośników surround.

Technologie te symulują efekty dźwięku 3D, dodatkowo upraszczając instalację w pomieszczeniach, w których umieszczenie większej ilości głośników jest niepraktyczne.

Czytaj również nasze testy głośników bezprzewodowych Denon

Denon AVR-S760H
Denon AVR-S760H

Sekcja 8K HDMI z eARC

Amplitunery Denon AVR-S660H, Denon AVC-S660H i Denon AVR-S760H zostały wyposażone w zaawansowaną sekcję HDMI, w tym trzy wejścia 8K HDMI obsługujące transmisję sygnału 8K/60Hz i 4K/120Hz z prędkością do 40 Gb/s.

AVR można podłączyć przez eARC (Enhanced Audio Return Channel), aby dostarczać nieskompresowany i kodowany obiektowo dźwięk z telewizora do amplitunera za pomocą jednego kabla HDMI.

Wszystkie wejścia HDMI (6 wejść / 1 wyjście) oferują obsługę 4:4:4 Pure Color sub sampling, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma (HLG), Dynamic HDR oraz BT.2020.

Wśród najważniejszych funkcji jest ponadto skalowanie do 8K na wszystkich wejściach i obsługa HDCP 2.3 - najnowszego standardu ochrony przed kopiowaniem.

Gracze z kolei mają do dyspozycji wiele technologii, w tym rozdzielczość 4K/120 Hz oraz tryby Variable Refresh Rate (VRR), Quick Frame Transport (QFT) oraz Auto Low Latency Mode (ALLM).

Czytaj również nasze testy odtwarzaczy CD Denon

Denon AVR-S760H i jego wnętrze
Denon AVR-S760H i jego wnętrze

Streaming muzyki Hi-Res & Multi-Room

Amplitunery Denon AVR-S660H, Denon AVC-S660H i Denon AVR-S760H oferują kompatybilność z Apple AirPlay 2 dla użytkowników iPhone'a. Port USB na panelu przednim zapewnia z kolei wygodne odtwarzanie dźwięku w formatach o wysokiej rozdzielczości (WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8 /5.6 MHz) z różnych źródeł.

Dzięki Bluetooth jest oczywiście możliwość łączności z serwisami muzycznymi, takimi jak Spotify, Pandora czy Tidal. Dzięki platformie HEOS amplitunery AV mogą bezprzewodowo przesyłać muzykę do produktów kompatybilnych z ekosystemem HEOS, takich jak głośniki bezprzewodowe Denon Home 150/250/350 umieszczone w dowolnym miejscu w domu.

Audiofilska jakość i wydajność

Zarówno Denon AVR-S660H, Denon AVC-S660H, jak i Denon AVR-S760H zapewniają streaming muzyki w wysokiej rozdzielczości z obsługą plików FLAC, ALAC i WAV, a także DSD 2.8/5.6 MHz. Do dyspozycji jest wejście gramofonowe i dwa wyjścia dla subwooferów.

Denon AVC-S660H
Denon AVC-S660H
Denon AVC-S660H - tylna ścianka
Denon AVC-S660H - tylna ścianka

Korekcja akustyki Audyssey

Wszystkie nowe modele amplitunerów wykorzystują technologię Audyssey MultEQ do precyzyjnej konfiguracji głośników i kalibracji akustycznej systemu. Technologia wykrywa rozmiar, typ i konfigurację użytych głośników, następie mierzy ich odpowiedź w maksymalnie sześciu pozycjach odsłuchowych w celu zapewnienia optymalnej wydajności.

Denon AVR-S760H daje ponadto możliwość dostosowania ustawień za pomocą opcjonalnej aplikacji Audyssey MultEQ Editor, dostępnej w sprzedaży w sklepach iOS i Android.

Dodatkowe funkcje

Dzięki zmodernizowanemu pakietowi funkcji wszystkie amplitunery AV oferują wiele nowych funkcji:

• Dialog Enhancer - pozwala dostosować poziom dialogów; a nowo dodana funkcja informacji o sygnale HDMI umożliwia przy tym sprawdzenie, czy sygnały 8K60 lub 4K120 i inne formaty HDR są prawidłowo odbierane przez amplituner AV.

• Dual Speaker Presets - umożliwia zapamiętywanie i natychmiastowe przełączanie między dwoma różnymi konfiguracjami głośników i ustawieniami Audyssey (funkcja dostępna w modelu AVR-S760H)

• Współpraca z asystentami Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri, co umożliwia głosowe sterowanie funkcjami amplitunera.

Denon AVR-S660H
Denon AVR-S660H

Konfiguracja

Po podłączeniu do telewizora przez HDMI Denon Setup Assistant przeprowadza przez cały proces łączenia i kalibracji. W podłąeczeniu głośników i urządzeń multimedialnych pomagają oznaczone kolorami terminale głośnikowe i wygodnie oznakowane wejścia i wyjścia.

Nowe amplitunery AV Denon z serii S mogą również automatycznie zmieniać nazwy wejść HDMI po podłączeniu urządzeń źródłowych, ale w razie potrzeby zawsze można je ustawić ręcznie.

Denon AVR-S760H, AVR-S660H i AVC-S660H - ceny

• Denon AVC-S660H: 2399 zł
• Denon AVR-S660H: 2499 zł
• Denon AVR-S760H: 2849 zł

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
DENON testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu