Nowy system kolumn do kina domowego Monitor Audio Cinergy

06 maja 2022 Sprzęt

Monitor Audio ogłosił dziś wprowadzenie na rynek nowego systemu kolumn do kina domowego o nazwie Cinergy, który ma ułatwić życie instalatorom. Jak? Dając możliwości, jakich wcześniej nie mieli. Bo dwóch takich samych instalacji po prostu nie ma. Nowa seria obejmuje modele: Cinergy 100, 200, 300 i Sub15.

Jego funkcje specjalne obejmują konstrukcję modułu średnio-wysokotonowego, który można obracać, co pozwala dostosować go do orientacji kolumny. Rozwiązania te dotyczą również metody izolacji i mocowania kolumn. Różne warianty umożliwiają mocowanie ich do ścianek ze stelażem, do pełnych ścian lub do podłogi.

Co więcej, moduł głośników średniotonowych w Cinergy 100, 200 i 300 można ponadto obrócić - w zależności od tego, czy instaluje się kolumny w pionie czy w poziomie. Monitor Audio Cinergy oferuje również wymienny moduł średnio-wysokotonowy, co pozwala zaprojektować systemy szyte na miarę.

Oznacza to, że w Cinergy 300 moduł średnio-wysokotonowy można zamieniać miejscami z przetwornikami basowymi. Oprócz zintegrowanych uchwytów, które ułatwiają przenoszenie kolumn, systemy Cinergy oferują również poręczne nóżki i izolatory, które redukują wibracje.

Monitor Audio Cinergy bazuje przy tym na najnowszych technologiach Monitor Audio - od przetwornika wysokotonowego MPD do głośników RDT II. Co ważne certyfikat THX Ultra gwarantuje najwyższy standar wierności dźwięku i obrazu.

Monitor Audio Cinergy 100

Kolumny Monitor Audio Cinergy 100 są wyposażone w zaślepki portów bas-refleks, które można łatwo wyjąć, jeśli chcemy dostosować charakterystykę odtwarzania basu przy użyciu wzmacniaczy Monitor Audio IA z profilami EQ. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy niemal nieskończone możliwości ustawień.

Monitor Audio Cinergy 100

Monitor Audio Cinergy 200

Monitor Audio Cinergy 200 ma ten sam smukły profil i zintegrowane wsporniki ścienne co Cinergy 100. Poręczne wsporniki ułatwiają instalację, gdy znajdziesz dla kolumny idealne miejsce. Dwa przetworniki średniotonowe podwajają moc konstrukcji, poprawiają jej dźwięk i redukują odbicia od sufitów i podłóg.

Monitor Audio Cinergy 200

Monitor Audio Cinergy 300

W Monitor Audio Cinergy 300 znajdziemy nasze najnowsze przetworniki średniotonowe. Dzięki konstrukcji dostosowanej do potrzeb instalatorów dopasowanie kolumny do konkretnego projektu jest znacznie łatwiejsze - niezależnie od tego, czy montuje się je w ścianie czy traktuje jako kolumny podłogowe.

Monitor Audio Cinergy 300

Monitor Audio Cinergy Sub15

Subwoofer Cinergy Sub15 może być zainstalowany w ścianie lub ustawiony na podłodze. Został specjalnie zaprojektowany do użytku ze wzmacniaczem Monitor Audio IA800-2C i z profilami EQ, dzięki którym otrzymał certyfikat THX Ultra. Aby spełnić jego wymagania system Cinergy będzie wymagał pary Cinergy Sub15 w połączeniu z co najmniej jednym IA800-2C.

Cinergy Sub15 został zaprojektowany tak, aby był o połowę niższy od Cinergy 300, dzięki czemu są one modułowe i można je układać w linie wykorzystując je w systemie „ściana dźwięku”. Fotografia poniżej.

Monitor Audio Cinergy Sub15

***

Aby po raz pierwszy przyjrzeć się temu nowemu produktowi, warto wybrać się w dniach 10-13 maja do Barcelony, gdzie Monitor Audio będzie sponsorem Influencer Lounge w hali 2, na targach ISE (stoisko 2Q250).

Źródło: Audio Center

 

 

MONITOR AUDIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu