REL zaprezentował nowy subwoofer ze swojego portfolio - HT/1510 Predator II

27 czerwca 2022 Sprzęt

Predator II jest zupełnie nową wersją modelu HT/1510. Otrzymał mocny, 1000-watowy liniowy zasilacz dla wzmacniacza i nowy 380 mm przetwornik o 40% większej mocy niż w poprzedniej wersji, aby dać większą dynamikę oraz moc.

Firma opracowała również nową wersję HT filtra PerfectFilter™, który zapewnia jeszcze głębszy i bardziej wyrównany bas, teraz schodzący aż do 20 Hz. Predator II zapewnia też najwyższą moc wyjściową 0.1/LFE spośród wszystkich modeli subwooferów REL.

Aby przeciwdziałać ruchom głośnika, jego tył jest ochraniany przez system BrilliantBrace™, chroniący go również przed uszkodzeniami podczas transportu.

System ten wygasza i przekierowuje energię normalnie uwięzioną w głośniku oraz minimalizuje drgania górnej, dolnej i obu bocznych ścianek obudowy. Dół obudowy jest przy tym wzmacniany przez metalowe szyny. Dzięki nim Predator II może być łączony w systemy liniowe po trzy sztuki na kanał.

REL HT/1510 Predator II

REL HT/1510 Predator II - tylna ścianka

Subwoofer REL Predator II wyposażono w nowoczesny przetwornik o średnicy 380 mm. Jego membranę wykonano z włókna szklanego i nakładki przeciwpyłowej z włókna węglowego, które zapewniają szybki, mocny bas.

Lekkie włókno szklane pozwala 75 mm cewce drgającej na natychmiastowe przyspieszenie membrany, podczas gdy nakładka przeciwpyłowa z włókna węglowego usztywnia strukturę kompozytu, dzięki czemu nawet w najtrudniejszych momentach jego kształt pozostaje nienaruszony przez potężny sygnał.

REL HT/1510 Predator II - systemy liniowe

Do nowych subwooferów wprowadzono jeszcze jedną innowację REL-a - Predatory są przeznaczone do układania w systemy liniowe do trzech subwooferów na kanał – służą do tego specjalne elementy, które łączą jednostki dolne z jednostkami górnymi.

Te solidne, frezowane aluminiowe łączniki są przykręcane do każdego subwoofera, a wraz z szynami na spodzie każdej obudowy pozwalają utworzyć ciężką wieżę basową. W przypadku wykorzystania w systemach stereo (łącznie 6 subwooferów, po 3 na stronę) dostaniemy ponad 8000 watów mocy szczytowej.

Dodajmy do tego, że sygnał możemy przesłać bezprzewodowo prosto z wyjść głośnikowych wzmacniacza za pomocą opatentowanego przez REL-a systemu HT-Air™. Oferuje on zerową kompresję i maksymalną dynamikę przesyłając sygnał przez sieć 5,8 GHz.

Obudowa Predatora II została wykończona okleiną w kolorze czarnym z subtelnym połyskiem.

Subwoofer REL Predator II

REL HT/1510 Predator II

REL HT/1510 Predator II - specyfikacja techniczna

• Konstrukcja: obudowa zamknięta, przetwornik skierowany do przodu
• Przetwornik aktywny: 380 mm, CarbonGlas z włóknem szklanym dla membrany i włóknem węglowym dla nakładki przeciwkurzowej
• Przetwornik pasywny: nie
• Rozciągnięcie basu: -6 dB przy 20 Hz
• Wejścia: niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR
• Wyjścia: niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR
• Moc: 1000 W (RMS)
• Wzmacniacz: liniowy zasilacz ze wzmacniaczem w klasie D
• Łączność bezprzewodowa: tak – system REL HT-Air, sprzedawany oddzielnie

Źródło: Audio Center

REL testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu