Telewizory Samsung Excellence Line - obraz i dźwięk klasy premium

08 lipca 2022 Sprzęt

Excellence Line to ekskluzywne, specjalnie wyselekcjonowane telewizory klasy premium, najlepsze z logo Samsunga. Jak mówi producent, mają być odpowiedzią na potrzeby koneserów dobrego kina, czystej formy, obrazu i dźwięku. W tym roku linia obejmuje trzy modele - QN900B, QN800B oraz QN700B.

Kino w domu

Telewizory Samsung Excellence Line oferują zaawansowaną technologię wyświetlania, która pozwala oddać niuanse i szczegóły obrazu. Jest on realistyczny, wyrazisty i pełen szczegółów. O te niuanse i precyzję, np. idealnie widoczny na futrze zwierząt śnieg, dba technologia Quantum Mini LED z 14-bitową skalą luminancji, dzięki której podświetlenie ekranu jest kontrolowane lepiej niż kiedykolwiek.

Sercem telewizorów Excellence Line jest Neuronowy Procesor AI Quantum 8K[1] wykorzystujący 20 wielomodelowych niezależnych sieci neuronowych, które analizują dane obrazu, aby dostarczyć optymalne wrażenia niezależnie od ich jakości wejściowej. Każda z takich sieci odpowiada za określony obszar i jest automatycznie dobierana przez algorytm, aby podnieść jakość dostarczanej treści.

Czytaj również nasze testy urządzeń Samsung

Samsung Excellence Line QN700B
Samsung Excellence Line QN700B

Telewizory Samsung Excellence Line - wzornicwo

Do tego wzornictwo. Samsung używa tu sformułowania Absolutnie Bezgraniczny Design. Oznacza to, że mamy do czynienia z ekranami dopracowanymi w każdym calu - o bardzo smukłym profilu, niedostrzegalnych krawędziach i eleganckiej cienkiej ramce.

Jak przystało na produkty premium, wszystkie trzy modele – QN900B, QN800B i QN700B – otrzymały moduł One Connect Pro, który pozwala dyskretnie ukryć przewody. Wszystkie zewnętrzne urządzenia podłączamy właśnie do tej smukłej skrzynki, którą z telewizorem łączy tylko jeden kabel.

Moduł może być schowany w szafce obok telewizora – co świetnie sprawdza się, jeśli ekran jest podwieszony na ścianie – lub przymocowany do stopy telewizora, gdy ten stoi np. na komodzie.

Telewizory można prezentować we wnętrzu na różne sposoby. Dla widzów, którzy chcą, aby ekran stał się centralnym elementem salonu, został zaprojektowany uchwyt.[2]. Za jego pomocą ekran zamontowany do ściany będzie idealnie do niej przylegał.

Czytaj również: Telewizor Samsung Neo QLED QN91B

Samsung Excellence Line QN800B
Samsung Excellence Line QN800B

Smart w nowej odsłonie

Telewizory Samsung Excellence Line wykorzystują najnowocześniejsze funkcje smart. Udoskonalony Smart Hub, czyli swoiste centrum sterowania, daje dostęp do różnych aplikacji i oferuje łatwość połączenia z urządzeniami mobilnymi czy komputerami.

Ekrany te z powodzeniem staną się centrum zarządzania inteligentnym domem. Z pomocą funkcji SmartThings telewizor automatycznie wykrywa i łączy się z różnymi sprzętami znajdującymi się w pobliżu – inteligentnymi, mobilnymi i internetowymi. W praktyce do lodówki zajrzymy bez wstawania z kanapy, a powiadomienie o właśnie zakończonym cyklu prania dyskretnie wyświetli się na ekranie.

Telewizory Samsung Excellence Line - dźwięk

Zaprojektowany z myślą o tej linii produktów system rozmieszczenia głośników w połączeniu z Dolby Atmos® dba o realizm każdej sceny także w tym wymiarze dźwiękowym. Wrażenia spotęguje Funkcja Adaptacji Dźwięku, która dopasowuje dźwięk do tego, co aktualnie jest oglądane.

Z myślą o widzach, którzy szukają wyjątkowo intensywnych wrażeń, powstała funkcja Q-Symphony. Dzięki niej głośniki telewizora synchronizują się z kompatybilnym soundbarem Samsung, dzięki czemu dźwięk jest mocniejszy.

Czytaj również: Samsung OLED S95B - samoemisyjne piksele i kolory Pantone

Samsung Excellence Line QN900B
Samsung Excellence Line QN900B

[1] Procesor dostępny w modelach Neo QLED 8K QN900B i QN800B. Jakość wyświetlanej treści może się różnić w zależności od rodzaju treści i formatu. Skalowanie AI (dzięki sztucznej inteligencji) do jakości zbliżonej do 8K może nie mieć zastosowania do połączenia z komputerem oraz Trybu Gry.

[2] Dopasowany Uchwyt sprzedawany jest oddzielnie.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu