Samsung OLED S95B - samoemisyjne piksele i kolory Pantone

24 czerwca 2022 Sprzęt

OLED S95B zadebiutował na rynku w tym roku. To telewizor, w którym po raz pierwszy firma zastosowała samoemisyjne piksele Samsung, dzięki którym udało się idealnie, jak producent zapewnia, zbalansować parametry obrazu. S95B to także pierwszy telewizor, który opiera się na wiarygodnych kolorach PANTONE.

Wrażenia audio potęguje wbudowany system głośników wielokanałowych i Dolby Atmos oraz wiele dodatkowych technologii, takich jak Q-Symphony czy Dźwięk Podążający za Obiektem.

Dzięki zastosowaniu wspomnianej technologii OLED z samoemisyjnymi pikselami ekran telewizora nowej generacji ma oferować "głęboką czerń i szeroką paletę kolorów, idealny kontrast i nowy poziom jasności". Realizm obrazu wspiera technologia OLED Quantum HDR.

Samsung wykorzystał tu także wiele rozwiązań, które maksymalizują wrażenia, w tym Neuronowy Procesor Quantum 4K[1] oraz funkcję Skalowania do 4K. Realizm i trójwymiarowość obrazu potęguje technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu.

Wykorzystując sieci neuronowe – jest ich 20 – potrafi telewizor odwzorować postrzeganie głębi przez ludzkie oko, zwiększając kontrast na pierwszym planie. Tym samym pierwszoplanowe detale stają się niezwykle realistyczne i wyraźne, a tło pozostaje bez zmian.

Czytaj również nasze testy urządzeń Samsung

Telewizor Samsung OLED S95B

Samsung OLED S95B - kolory zweryfikowane przez PANTONE

Samsung OLED S95B oferuje także autentyczne kolory zweryfikowane przez PANTONE[2]. Oznacza to, że wiernie prezentuje 2030 barw PANTONE i 110 nowo dodanych odcieni tonu skóry. Warto także podkreślić, że S95B wspiera Filmmaker Mode, czyli tryb, który pozwala zobaczyć film oczami jego twórców.

Samsung OLED S95B - dźwięk

Nowy OLED ma wbudowany system głośników (2.2.2), który w połączeniu z Dolby Atmos daje wciągający dźwięk przestrzenny.

Jeśli będziemy zaś chcieli rozbudować swój zestaw kinowy o soundbar Samsung, skorzystają z technologii Q-Symphony, która łączy moc i możliwości głośników telewizora i soundbara. Dopełnienie stanowi Dźwięk Podążający za Obiektem, który śledząc akcję na ekranie dodaje realizmu każdej dynamicznej scenie.

Czytaj również:

Telewizor Samsung The Frame z matowym ekranem już dostępny w Polsce
Telewizory Neo QLED 2022 debiutują w Polsce
Telewizory Samsung już gotowe do nadawania w standardzie DVB-T2

Telewizor Samsung OLED S95B

Samsung OLED S95B - rozwiązania dla graczy

Samsung OLED S95B ma świetnie sprawdzić się w duecie z konsolą. Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ (do 120 Hz w 4K) pozwoli cieszyć się udoskonaloną dynamiką bez opóźnień i rozmyć. Gracze znajdą tu także wiele rozwiązań wspierających, w tym Panel Gracza i Ultra Szeroki Widok w Grach.

Samsung OLED S95B jest już dostępny za pośrednictwem strony oled.samsung.pl i w szerszej dystrybucji. Oferowany jest w dwóch wielkościach 55" i 65".

[1] Jakość wyświetlanej treści może się różnić w zależności od rodzaju treści i formatu. Skalowanie AI (dzięki sztucznej inteligencji) do jakości zbliżonej do 4K może nie mieć zastosowania do połączenia z komputerem oraz Trybu Gry.

[2] PANTONE LLC- amerykańskie przedsiębiorstwo, które 1963 r. wprowadziło PANTONE MATCHING SYSTEM®, narzędzie pozwalające na wierny wybór i spójną reprodukcję kolorów. Certyfikat "Zweryfikowane przez PANTONE" gwarantuje, że produkt może wiernie symulować pełną gamę kolorów PANTONE, co zostało udowodnione przez zespół PANTONE Advanced Color Technology (ACT).

Telewizor dostępny jest na stronie oled.samsung.pl i w szerszej dystrybucji.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu