Najnowsze słuchawki DALI iO-12 już w sprzedaży

15 listopada 2023 Sprzęt

DALI iO-12 wykorzystują opatentowaną przez DALI technologię Soft Magnetic Compound (SMC). Są wyposażone w 50-milimetrowe przetworniki, oferują funkcję aktywnej redukcji hałasu i mają akumulatory zapewniające 35 godzin odtwarzania. Zostały zaprojektowane do użytku przewodowego lub bezprzewodowego.

System magnesów Soft Magnetic Compound

Wykorzystując tą samą technologię, którą można znaleźć w kolumnach głośnikowych DALI, słuchawki IO-12 są pierwszymi na świecie wyposażonymi w opatentowany przez DALI system magnesów Soft Magnetic Compound (SMC).

Podczas stosowania konwencjonalnych magnesów w konstrukcji przetwornika występowanie zjawiska zwanego histerezą nie jest niczym niezwykłym. Jest to niezamierzony opór cewki drgającej, który może prowadzić do niepożądanych zniekształceń sygnału audio.

Technologia SMC firmy DALI, w połączeniu z charakterystycznymi membranami z włókna papierowego, znacznie zmniejsza histerezę, znacznie obniżając nierównomierne zniekształcenia harmoniczne. Rezultatem jest - jak zapewnia producent, "krystalicznie czysty dźwięk o bardzo niskim poziomie zniekształceń, charakteryzujący się niezrównaną głębią i muzykalnością".

Czytaj również nasze testy słuchawek DALI

Przetworniki w słuchawkach DALI IO-12

Przetworniki IO-12 wykorzystują również niektóre z technologii stosowanych w kolumnach głośnikowych DALI. Zamiast stosować samonośną konstrukcję bez cewki drgającej (typową dla wielu przetworników słuchawkowych), słuchawki wykorzystują cewkę drgającą o takim samym kształcie i stylu, jak w konwencjonalnym przetworniku głośnikowym DALI.

Rezultatem jest niższy poziom zniekształceń uzyskany dzięki ulepszonej integralności strukturalnej cewki drgającej. Ponadto, membrana przetworników IO-12 wykorzystuje opatentowany przez DALI materiał uzyskany z włókna papierowego.

DALI iO-12 - obsługiwane kodeki

Dzięki obsłudze technologii SBC, AAC, aptX, aptX HD i aptX Adaptive Bluetooth oraz dołączonym kablom mini-jack 3.5 mm oraz USB-C, możemy słuchać muzyki z wielu urządzeń multimedialnych, w tym: smartfonów, cyfrowych odtwarzaczy audio (DAP), komputerów PC, konsol do gier i wielu innych.

W przypadku korzystania z dostarczonego kabla USB-C - w zależności od źródła i urządzenia - można słuchać dźwięku w jakości Hi-Res do 24bit/96kHz.

W przeciwieństwie do wielu innych słuchawek dostępnych na rynku – w przypadku korzystania z kabla 3.5 mm w pasywnym trybie analogowym – IO-12 nie wymagają zasilania.

W trybie pasywnym Dali IO-12 wykorzystują zaawansowany wewnętrzny filtr pasywny, zapewniający taką samą jakość dźwięku i wydajność, jak w przypadku korzystania z filtrowania opartego na DSP w trybie aktywnym.

Dali IO-12

Profile dźwięku i obsługa

DALI IO-12 oferują dwa profile dźwięku do słuchania muzyki - "Hi-Fi" i "Bass". Dzięki prostej obsłudze można pomijać utwory, wstrzymywać/wznawiać odtwarzanie, regulować głośność i wiele więcej za pomocą zintegrowanych przycisków IO-12, bez konieczności użycia aplikacji.

DALI iO-12 - najważniejsze cechy

• System magnesów Soft Magnetic Compound (SMC)
• Aktywna redukcja hałasu (ANC)
• Tryb transparentności
• Specjalnie opracowane 50-milimetrowe przetworniki SMC
• Akumulator o dużej pojemności (do 35 godzin słuchania)
• Kodeki audio Bluetooth: SBC, AAC, aptX, aptX HD, aptX Adaptive
• Ładowanie przez USB-C
• Dźwięk USB Hi-Res (do 24 bit/96 kHz)
• Obsługa asystentów głosowych
• Nauszniki i pałąk z prawdziwej skóry

W zestawie:

• 1 x Słuchawki DALI IO-12
• 1 x Kabel USB-C
• 1 x Stereofoniczny kabel mini-jack o długości 1.2 m
• 1 x 3-metrowy kabel stereo mini-jack
• 1 x adapter 3.5 mm stereo mini-jack do 6.35 mm jack
• 1 x adapter lotniczy
• 1 x luksusowe etui podróżne

Źródło: Horn Distribution

 

DALI testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2023

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2023

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu