NOAH WALL Down Home Blues

Down Home Blues
Wykonanie
Nagranie

Bracia David i Norman Chesky mają zdolność wyszukiwania wyjątkowych wokalistek, że przypomnę Rebekkę Pidgeon, Anę Caram czy Sarę K. Przed nami nowe odkrycie, niepozorna dziewczyna, brunetka o mocnym głosie - Noah Wall.

Piosenkarka dała się poznać na płycie "From the Mountaintop" grupy The New Appalachians. Sama stoi na czele zespołu folkowego The Barefoot Movement, z którym eksploruje muzykę amerykańskiej prowincji. Na solowym albumie "Down Home Blues" sięgnęła do korzeni muzyki amerykańskiej - bluesa i hillbilly - a zestaw standardów wzbogaciła własnymi kompozycjami napisanymi w duchu "biednych i uciśnionych".

Na YouTube znajdziemy zapowiedź albumu, na której widać, jak nagrywano płytę we wnętrzu kościoła. Zadziwiające, jak blisko sztucznej głowy z torsem B&K stała wokalistka, bo efekt nie jest aż taki, by Noah Wall śpiewała nam w twarz. Muzycy otaczali głowę z mikrofonami w uszach, co gwarantuje sugestywne wrażenie obecności w studiu, jeśli zastosujemy technikę nagraniową Binaural+. Nieopodal, przy stole zastawionym sprzętem, siedziała ekipa realizatorów z producentem Davidem Chesky na czele.

Ekspresja Noah Wall wciągnie słuchaczy do zabawy przy nieśmiertelnych tematach: "St. Louis Blues", "St. James Infirmary" czy "Battle of Jericho".

Marek Dusza
CHESKY RECORDS/HDTRACKS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu