Blues

Blues

Wykonanie

Nagranie

Po pięciu albumach Czesława Niemena seria "Polskie Nagrania catalogue selections" powiększyła się o kolejne pięć tytułów z katalogu polskiego rocka i bluesa. Są to: Dżem "Cegła", biały album Perfectu, Breakout "Blues", "Marek Grechuta & Anawa", a także NOVI Singers "Novi Sing Chopin".

Każdy znajdzie tu tytuł, który uzna dla siebie za najważniejszy. Są to edycje zremasterowane, limitowane i po raz pierwszy wydane na hybrydowym nośniku Super Audio CD, który można odtwarzać zarówno w zwykłych odtwarzaczach płyt kompaktowych, jak i SACD. Seria skierowana jest nie tylko do audiofilów, którzy docenią znacznie lepsze brzmienie niż to wcześniejszych płytach CD, a nawet na winylach.

Z albumem "Blues" grupy Breakout wiążę swoje najpiękniejsze muzyczne wspomnienia nastolatka. Znakomite zdjęcie Marka Karewicza na okładce, surowe, bluesowe brzmienie utrwalone w pierwszych dniach lutego 1971 r. przez Janusza i Krystynę Urbańskich do dziś robi wrażenie dzięki poruszającym tekstom Bogdana Loebla i wpadającej w ucho muzyce Tadeusza Nalepy.

Jak te polskie bluesy zostały wspaniale przez Nalepę zaśpiewane i zagrane przez pięciu wyśmienitych muzyków: gitarzystów Nalepa plus Dariusz Kozakiewicz, Tadeusz Trzciński – harmonijka ustna, Jerzy Goleniowski – bas i Józef Hajdasz – perkusja. Genialny album!

Marek Dusza
Polskie Nagrania/Warner

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu