SOMI Petite Afrique

Petite Afrique
Wykonanie
Nagranie

Wydaje się, że wszystko w muzyce już było, a jednak są artyści, którzy potrafią zaskoczyć brzmieniem, aranżacją, wykonaniem. Należy do nich Somi, córka uchodźców z Rwandy i Ugandy, afrykańska piękność urodzona w USA, dziewczyna o niezwykłym głosie i wybitnym talencie.

W 2011 Somi wydała album zawierający koncertowe nagrania, a trzy lata później wytwórnia OKeh zaproponowała jej nagranie albumu z gwiazdami. Po inspiracje poleciała do Lagos, gdzie powstał repertuar nagrany w USA z udziałem m.in. trębacza Ambrose`a Akinmusire`a i wokalistki Angelique Kidjo. Płyta "The Lagos Music Salon" dotarła do pierwszego miejsca listy najpopularniejszych płyt jazzowych i drugiego miejsca wśród płyt World Music w USA.

Somi śpiewa delikatnym głosem w oryginalnym stylu sięgającym tradycji afrykańskiej, jak i współczesnych, jazzowych i popowych wokalistek. Szczególnie przypadły mi do gustu zróżnicowane aranżacje gwarantujące godzinę przygody z atrakcyjną muzyką świata. Afryka się zmienia - wyłowiłem z tekstu te słowa i jest to prawda.

Marek Dusza
OKEH/SONY MUSIC

INNE PŁYTY AUTORA
The Lagos Music Salon
World music
The Lagos Music Salon

Oto nowa gwiazda world music. Urodzona w USA wokalistka Somi jest córką imigrantów z Ugandy i Rwandy. Studiowała antropologię afrykańską i sztukę estradową. Jej trzeci album "If the Rains Come First" był wysoko notowany w rankingach world music.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu