JULIAN LAGE Arclight

Arclight
Wykonanie
Nagranie

Drugiego dnia festiwalu Warsaw Summer Jazz Days 2017 w Soho Factory wystąpią kolejno zespoły gitarzystów: Juliana Lage`a, Billa Frisella i Brandona Rossa. Rossa znamy z zespołów akompaniujących Cassandrze Wilson, Frisell to często u nas występujący gigant jazzowej gitary, ale o młodym Lage`u wiemy niewiele.

W ubiegłym roku muzyk zadebiutował w wytwórni Mack Avenue, ale znany był już wcześniej. W 1996 r. wystąpił w nominowanym do Oscara filmie dokumentalnym Marka Beckera "Jules at Eight" o ośmioletnim gitarzyście, który już wtedy grał jazz i bluesa z wirtuozowskim zacięciem. Fragmenty filmu można zobaczyć na YouTube, jest tam także jego występ z Carlosem Santaną, kiedy miał dopiero dziewięć lat! Widać, jak wielką radość Julian Lage czerpie z grania na gitarze do dziś. Dopiero teraz będziemy mieli okazję zobaczyć go pierwszy raz na żywo.

Zachęca do tego album "Arclight", zaliczany przez krytyków do najlepszych w 2016 r. Obok lidera grającego na gitarze elektrycznej Fender Telecaster występują kontrabasista Scott Colley i perkusista Kenny Wollesen. Na płytę trafiło jedenaście standardów trwających od dwóch do czterech minut. Tyle Julianowi wystarczy, by zagrać melodię i przedstawić ją na kilka własnych, intrygujących sposobów. Jego gra jest jak błysk światła.

Marek Dusza
MACK AVENUE

INNE PŁYTY AUTORA
Sounding Point
Jazz
Sounding Point
Oto kolejny debiut zasługujący na uwagę. Urodzony w Kalifornii Julian Lage zaczął uczyć się grać na gitarze mając pięć lat. Dwa lata później już występował publicznie w roli cudownego dziecka. Uczył się klasyki i jazzu na kilku uniwersytetach, teraz doskonali umiejętności w Berklee College of Music.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu