JULIAN LAGE

Arclight

Arclight

Wykonanie

Nagranie

Drugiego dnia festiwalu Warsaw Summer Jazz Days 2017 w Soho Factory wystąpią kolejno zespoły gitarzystów: Juliana Lage`a, Billa Frisella i Brandona Rossa. Rossa znamy z zespołów akompaniujących Cassandrze Wilson, Frisell to często u nas występujący gigant jazzowej gitary, ale o młodym Lage`u wiemy niewiele.

W ubiegłym roku muzyk zadebiutował w wytwórni Mack Avenue, ale znany był już wcześniej. W 1996 r. wystąpił w nominowanym do Oscara filmie dokumentalnym Marka Beckera "Jules at Eight" o ośmioletnim gitarzyście, który już wtedy grał jazz i bluesa z wirtuozowskim zacięciem. Fragmenty filmu można zobaczyć na YouTube, jest tam także jego występ z Carlosem Santaną, kiedy miał dopiero dziewięć lat! Widać, jak wielką radość Julian Lage czerpie z grania na gitarze do dziś. Dopiero teraz będziemy mieli okazję zobaczyć go pierwszy raz na żywo.

Zachęca do tego album "Arclight", zaliczany przez krytyków do najlepszych w 2016 r. Obok lidera grającego na gitarze elektrycznej Fender Telecaster występują kontrabasista Scott Colley i perkusista Kenny Wollesen. Na płytę trafiło jedenaście standardów trwających od dwóch do czterech minut. Tyle Julianowi wystarczy, by zagrać melodię i przedstawić ją na kilka własnych, intrygujących sposobów. Jego gra jest jak błysk światła.

Marek Dusza
MACK AVENUE

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu