Kind of Spain

WOLFGANG HAFFNER
Kind of Spain

Etno-jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

"Kind of Spain" to kolejny projekt niemieckiego perkusisty, który po sukcesie poprzedniego tytułu "Kind of Cool" proponuje nam zanurzyć się tym razem w klimaty hiszpańskie.

W obecnej grupie Wolfgaga Haffnera grają w pełnej harmonii szwedzkie i niemieckie gwiazdy europejskiego jazzu: Jan Lundgren - fortepian, Sebastian Studnitzky - trąbka, Daniel Stelter - gitara, Christopher Dell - wibrafon i Lars Danielsson - kontrabas. Większość nastrojowego materiału skomponowali członkowie zespołu.

Oprócz tego znalazły się w tym zgrabnie ułożonym zbiorze utwory napisane przez innych cenionych twórców. Słynne "Concierto de Aranjuez" uświetnił Stelter romantycznym solo na gitarze. Przebojowy temat z filmu "Children of Sanchez" został potraktowany balladowo zarówno przez melancholijnie zawodzącą trąbkę, jak i finezyjny pasaż fortepianu. W tradycyjnym utworze "El Vito", potraktowanym tym razem bardziej żywiołowo, popisał się Dell pięknymi frazami wibrafonu.

W miejsce zwykle skocznych wersji "Spain" zespół zaproponował pełną rozmarzenia odmianę tego szlagieru. "Capricio Arabe" z salonowym wdziękiem zamyka album. Materiał został pięknie nagrany, co uwypukla niewątpliwie jego artystyczne walory.

Cezary Gumiński
ACT/GIGI DISTRIBUTION

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj