The Jubilee Concerts

ACT FAMILY BAND
The Jubilee Concerts

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Bardzo prężna w ostatnich latach niemiecka firma wydawnicza ACT triumfalnie obchodziła niedawno 25-lecie swej działalności. Na jubileuszowym koncercie zgromadzono większość liderów niedawno emitowanych płyt, którzy w najrozmaitszych konfiguracjach utworzyli formacje od duetów, poprzez niekonwencjonalne składy komb, po dobrze nakręcony big band.

Najpewniej na kompakcie zebrano najciekawsze występy maratonu, który otwiera nastrojowy temat "Send in the Clowns", wykonany w duecie przez śpiewającego puzonistę Nilsa Lundrena i pianistę Micheala Wollny`ego. Potem pojawia się energicznie funkująca interpretacja przebojowego "Walk Tall" rozegranego w większym składzie. O dziwo, temperatury gorącej aury nie obniżył kipiący pomysłami dwugłos Dietera Ilga i Larsa Danielssona na kontrabasach, jak i gorący popis gitarowy Nguyena Le w "Suffering" zaprezentowany w szerszym składzie.

Szkoda, że polskich muzyków reprezentuje tylko, jak zwykle znakomity, Adam Bałdych z nieodłącznymi skrzypcami; przypomniał nieśmiertelną kompozycję "Quo Vadis" Zbigniewa Seiferta. Koniec koncertu wieńczy dość spontaniczna interpretacja hitu o symbolicznym tytule "We Are Family", który poprowadziła wokalnym animuszem Ida Sand.

Cezary Gumiński
ACT/GIGI DISTRIBUTION

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio