Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Tribute to Akwarium

PIOTR WOJTASIK
Tribute to Akwarium

Jazz

Podwójny laureat nagrody Fryderyka sprzed dziesięciu lat, trębacz Piotr Wojtasik, był obok Włodka Pawlika jednym z tych jazzmanów, którzy najczęściej występowali w legendarnym klubie Akwarium. Tam wspaniałe jam session dał ze swoimi muzykami Pat Metheny przed koncertem na Torwarze, tam poszli grać po koncercie w Sali Kongresowej młodzi Marsalisowie: Branford i Wynton.

Suita w hołdzie dawnego Akwarium miała premierę 7 lipca 2016 roku na Warsaw Summer Jazz Days. By zachować kompozycję dla potomności, Piotr Wojtasik zebrał swój nowy big band w Studiu RecPublica w Lubrzy i w maju 2017 r. dokonał nagrań.

Album "Tribute to Akwarium" otwiera dynamiczny "Tribute 3" z ekspresyjnym unisono instrumentów dętych i funkowym rytmem doprowadzającym muzyków i słuchaczy do ekstazy. W nagraniu wzięli udział: kontrabasista Dariusz Oleszkiewicz, pianiści Leszek Możdżer i Dominik Wania, drugi obok lidera trębacz Sebastian Sołdrzyński, grający na egzotycznych instrumentach dętych Igor Pietraszewski, węgierski saksofonista Viktor Tóth, tenorzysta Marcin Kaletka, gitarzysta Marek Kądziela oraz perkusiści: Erik Allen i Jakub Miarczyński. W jedynym wokalnym utworze "Stay in Time of Freedom" śpiewają: Anna Maria Mbayo i Magda Zawartko. Hołd co się zowie!

Marek Dusza
INDYGO RECORDS

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio