Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Tribute to Akwarium

PIOTR WOJTASIK
Tribute to Akwarium

Jazz

Podwójny laureat nagrody Fryderyka sprzed dziesięciu lat, trębacz Piotr Wojtasik, był obok Włodka Pawlika jednym z tych jazzmanów, którzy najczęściej występowali w legendarnym klubie Akwarium. Tam wspaniałe jam session dał ze swoimi muzykami Pat Metheny przed koncertem na Torwarze, tam poszli grać po koncercie w Sali Kongresowej młodzi Marsalisowie: Branford i Wynton.

Suita w hołdzie dawnego Akwarium miała premierę 7 lipca 2016 roku na Warsaw Summer Jazz Days. By zachować kompozycję dla potomności, Piotr Wojtasik zebrał swój nowy big band w Studiu RecPublica w Lubrzy i w maju 2017 r. dokonał nagrań.

Album "Tribute to Akwarium" otwiera dynamiczny "Tribute 3" z ekspresyjnym unisono instrumentów dętych i funkowym rytmem doprowadzającym muzyków i słuchaczy do ekstazy. W nagraniu wzięli udział: kontrabasista Dariusz Oleszkiewicz, pianiści Leszek Możdżer i Dominik Wania, drugi obok lidera trębacz Sebastian Sołdrzyński, grający na egzotycznych instrumentach dętych Igor Pietraszewski, węgierski saksofonista Viktor Tóth, tenorzysta Marcin Kaletka, gitarzysta Marek Kądziela oraz perkusiści: Erik Allen i Jakub Miarczyński. W jedynym wokalnym utworze "Stay in Time of Freedom" śpiewają: Anna Maria Mbayo i Magda Zawartko. Hołd co się zowie!

Marek Dusza
INDYGO RECORDS

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio