Tribute to Akwarium

PIOTR WOJTASIK
Tribute to Akwarium

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Podwójny laureat nagrody Fryderyka sprzed dziesięciu lat, trębacz Piotr Wojtasik, był obok Włodka Pawlika jednym z tych jazzmanów, którzy najczęściej występowali w legendarnym klubie Akwarium. Tam wspaniałe jam session dał ze swoimi muzykami Pat Metheny przed koncertem na Torwarze, tam poszli grać po koncercie w Sali Kongresowej młodzi Marsalisowie: Branford i Wynton.

Suita w hołdzie dawnego Akwarium miała premierę 7 lipca 2016 roku na Warsaw Summer Jazz Days. By zachować kompozycję dla potomności, Piotr Wojtasik zebrał swój nowy big band w Studiu RecPublica w Lubrzy i w maju 2017 r. dokonał nagrań.

Album "Tribute to Akwarium" otwiera dynamiczny "Tribute 3" z ekspresyjnym unisono instrumentów dętych i funkowym rytmem doprowadzającym muzyków i słuchaczy do ekstazy. W nagraniu wzięli udział: kontrabasista Dariusz Oleszkiewicz, pianiści Leszek Możdżer i Dominik Wania, drugi obok lidera trębacz Sebastian Sołdrzyński, grający na egzotycznych instrumentach dętych Igor Pietraszewski, węgierski saksofonista Viktor Tóth, tenorzysta Marcin Kaletka, gitarzysta Marek Kądziela oraz perkusiści: Erik Allen i Jakub Miarczyński. W jedynym wokalnym utworze "Stay in Time of Freedom" śpiewają: Anna Maria Mbayo i Magda Zawartko. Hołd co się zowie!

Marek Dusza
INDYGO RECORDS

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio