To Whom it May Concern

PIOTR WOJTASIK
To Whom it May Concern

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Trębacz Piotr Wojtasik zadebiutował dokładnie 30 lat temu na festiwalu Jazz Jamboree `88 w zespole New Presentation. Najnowszy album skierowany jest "Do wszystkich zainteresowanych", jak dosłownie można przetłumaczyć tytuł i jest swoistym podsumowaniem trzech dekad kariery tego bezkompromisowego muzyka.

Trudno się dziwić tytułowi, sięgną po niego tylko zagorzali fani jazzu, bo Wojtasik wymaga od słuchacza, jak i od siebie, zaangażowania, wiedzy i determinacji. Jego muzyka wychodzi z głównego nurtu jazzu, podąża śladem Freddiego Hubbarda i Lee Morgana, ale szuka także własnych form wyrazu.

Piotr Wojtasik wypracował oryginalny styl ekspresji, improwizacje prowadzą do konkluzji, ewolucję przeszło brzmienie jego trąbki - jest drapieżne i łagodne zarazem, wychodzi z trzewi i szybuje do nieba. Współpracował tylko z muzykami, którzy tak jak on kochają jazz i nie uznają komercyjnych kompromisów.

Do Les Studios de Meudon we Francji artysta zaprosił: saksofonistów Sylwestra Ostrowskiego i Viktora Tótha z Węgier, holenderskiego basistę Jorisa Teepe, mieszkających we Francji Amerykanów - pianistę Bobby’ego Few i perkusistę Johna Betscha. Osiem nowych kompozycji z "To Whom it May Concern" brzmi przejmująco, słucham ich w skupieniu, by nie uronić żadnej nuty, bo każda jest ważna.

Marek Dusza
Indygo Records

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj