Tribute To Andrzej Przybielski Volume 2

RÓŻNI WYKONAWCY
Tribute To Andrzej Przybielski Volume 2

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Rok temu sześciu trębaczy pod wodzą Macieja Fortuny złożyło hołd zmarłemu siedem lat temu Andrzejowi Przybielskiemu albumem "Tribute to Andrzej Przybielski Volume 1", co obiecywało kolejne edycje.

Jest drugi wolumin i to w wersji CD - studyjnej plus koncertowe DVD. Trębacze: Maciej Fortuna, Marcin Gawdzis, Wojciech Jachna, Tomasz Kudyk, Piotr Schmidt i Maurycy Wójciński oraz gitarzysta Jakub Kujawa, kontrabasista Grzegorz Nadolny i perkusista Grzegorz Daroń nagrali w A\V Studio trzy utwory Przybielskiego, hejnał miasta Bydgoszczy oraz 34-minutową grupową improwizację "Free".

Pierwszy utwór albumu "Dixie" to kompozycja legendy polskiej trąbki. Co ciekawe, zaczyna się od swingujących rytmów jazzu tradycyjnego. Ale przecież od grania takiej muzyki zaczynał Przybielski w zespole Traditional Jazz Group. Po chwili rytm zmienia się na funk i kolejni trębacze przedstawiają własne, nowoczesne wizje tematu w rozbudowanych solówkach.

Kompozycja "Góru" brzmi początkowo jak marsz pogrzebowy, ale w końcu przeistacza się dialog trębaczy. Improwizowany utwór "Free" to opowieść o tym, kim był i pozostaje dla młodych trębaczy guru Andrzej Przybielski. Hejnał Bydgoszczy zaaranżowano w stylu call & response z licznymi unisonami sześciu trąbek. Znaczący to hołd dla wielkiego jazzmana.

Marek Dusza
STOWARZYSZENIE JAZZ POZNAŃ

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj