Body & Shadow

BRIAN BLADE & THE FELLOWSHIP BAND
Body & Shadow

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Brian Blade jest od osiemnastu lat perkusistą znakomitego kwartetu Wayne`a Shortera, a jeszcze dłużej występuje w roli lidera zespołu The Fellowship Band. Dwadzieścia lat temu ukazał się debiutancki album formacji wydany przez wytwórnię Blue Note, której są wierni z wzajemnością do dziś.

Z pianistą i kompozytorem Jonem Cowherdem łączy go przyjaźń jeszcze z czasów studiów. Cały The Fellowship Band tworzą kumple z dawnych lat, rozumiejący się i grający muzykę, którą lubią. Ciekawe, że Blade grający w eksperymentujących składach, ze swoim zespołem skłania się do muzyki melodyjnej, łatwo wpadającej w ucho, a przy tym intrygująco zaaranżowanej. A taką cenią Amerykanie.

Nowy zestaw kompozycji Bade`a i Cowherda cechuje wyjątkowa elegancja i powściągliwość, a jednak jest tu duży ładunek emocji. Nagrania zostały zarejestrowane na żywo w Columbus Theatre na Rhode Island i uchwyciły radość ze spotkania przyjaciół, tę szczególną energię, która towarzyszy chwili tworzenia czegoś wyjątkowego, co nigdy się już nie powtórzy. Do tego potrzebny jest perfekcyjny warsztat i wzajemne zaufanie muzyków, co Brian Blade & The Fellowship Band wypracowali przez lata współpracy. Zespół pokazuje, że ambitny jazz może być przyjazny dla szerokiego grona słuchaczy.

Marek Dusza
BLUE NOTE/UNIVERSAL

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj