Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Body & Shadow

BRIAN BLADE & THE FELLOWSHIP BAND
Body & Shadow

Jazz

Brian Blade jest od osiemnastu lat perkusistą znakomitego kwartetu Wayne`a Shortera, a jeszcze dłużej występuje w roli lidera zespołu The Fellowship Band. Dwadzieścia lat temu ukazał się debiutancki album formacji wydany przez wytwórnię Blue Note, której są wierni z wzajemnością do dziś.

Z pianistą i kompozytorem Jonem Cowherdem łączy go przyjaźń jeszcze z czasów studiów. Cały The Fellowship Band tworzą kumple z dawnych lat, rozumiejący się i grający muzykę, którą lubią. Ciekawe, że Blade grający w eksperymentujących składach, ze swoim zespołem skłania się do muzyki melodyjnej, łatwo wpadającej w ucho, a przy tym intrygująco zaaranżowanej. A taką cenią Amerykanie.

Nowy zestaw kompozycji Bade`a i Cowherda cechuje wyjątkowa elegancja i powściągliwość, a jednak jest tu duży ładunek emocji. Nagrania zostały zarejestrowane na żywo w Columbus Theatre na Rhode Island i uchwyciły radość ze spotkania przyjaciół, tę szczególną energię, która towarzyszy chwili tworzenia czegoś wyjątkowego, co nigdy się już nie powtórzy. Do tego potrzebny jest perfekcyjny warsztat i wzajemne zaufanie muzyków, co Brian Blade & The Fellowship Band wypracowali przez lata współpracy. Zespół pokazuje, że ambitny jazz może być przyjazny dla szerokiego grona słuchaczy.

Marek Dusza
BLUE NOTE/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio