Live

TERENCE BLANCHARD THE E-COLLECTIVE
Live

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Pochodzący z Nowego Orleanu trębacz Terence Blanchard był zaangażowany w zbieranie funduszy na odbudowę swojego miasta dotkniętego przez huragan Katrina. Jego muzyka ilustruje filmy Spike`a Lee o tematyce politycznej i społecznej m.in. "Malcolm X".

Nic dziwnego, że wraz z nowym zespołem The E-Collective Terence Blanchard wykonuje utwory odnoszące się do amerykańskiej plagi ostatnich lat - strzelanin jak i nadużywania broni przez policjantów. Laureat pięciu statuetek Grammy nie kryje w muzyce swej frustracji.

Jego gra na trąbce z elektronicznym przetwornikiem jest nasycona emocjami, wybucha energią jak wulkan, niepokoi i zmusza do zastanowienia się nad kondycją coraz bardziej bezdusznego świata smartfonów i chciwych korporacji.

Nagrania pochodzą z koncertów w pobliżu miejsc, gdzie doszło do tragedii. Muzyka i reakcje publiczności są ściśle powiązane z wydarzeniami, które tkwią ciągle w głowach Amerykanów.

Terence Blanchard pisze, że dla niego te koncerty były jak katharsis. Oczyszczały go ze złych emocji, uwalniały od strachu o przyszłość i taki sam odzew miał od słuchaczy. Czyż można sobie wyobrazić lepsze działanie muzyki? Jeśli tak motywuje nowoczesny jazz, można być spokojnym o jego przyszłość. Młodzi muzycy z zespołu Blancharda mają parę, która nie idzie w gwizdek, będą z nich wytrawni jazzmani.

Marek Dusza
BLUE NOTE/UNIVERSAL

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio