Anthem

MADELEINE PEYROUX
Anthem

Jazzujące piosenki

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Na najnowszym albumie autorskim słynna wokalistka amerykańska porzuca kameralne wypowiedzi w formule akustycznego tria i powraca w swych piosenkach do bogatszych instrumentacji i żywych rytmów.

Producentem projektu "Anthem" stał się ponownie Larry Klein, który napisał barwne aranżacje oraz współkomponował część materiału. Współautorami melodii jest również sama Madeleine Peyroux, David Baerwald (gitarzysta) oraz popularny Patrick Warren (klawiaturzysta).

Charakter przedstawionych piosenek, z jak zwykle refleksyjnymi tekstami, pozostał typowy dla twórczości Peyroux, która znalazła znakomite miejsce między ambitną balladą a jazzem. Jej głos, nawet jak nie wtórują mu zróżnicowane rytmy i aranżacje, zawsze fantastycznie swinguje.

Specjalną pozycję w repertuarze zajmuje utwór tytułowy autorstwa niezapomnianego Leonarda Cohena, dla którego piosenek Madeleine Peyroux wykazuje szczególną adorację. Interpretację "Anthem", pozbawioną w jej wykonaniu warstwy dramatycznej, a nasyconej melancholią, harmonijnie wypełnia uduchowiona linia wokalna i rzewna partia na ormiańskim duduku, na którym popisuje się mistrz Jivan Gasparyan. W kilku utworach dostarczył pikantnych wejść wirtuoz harmonijki, Gregoire Maret.

Cezary Gumiński
Anthem

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj