MADELEINE PEYROUX Anthem

Anthem
Wykonanie
Nagranie

Na najnowszym albumie autorskim słynna wokalistka amerykańska porzuca kameralne wypowiedzi w formule akustycznego tria i powraca w swych piosenkach do bogatszych instrumentacji i żywych rytmów.

Producentem projektu "Anthem" stał się ponownie Larry Klein, który napisał barwne aranżacje oraz współkomponował część materiału. Współautorami melodii jest również sama Madeleine Peyroux, David Baerwald (gitarzysta) oraz popularny Patrick Warren (klawiaturzysta).

Charakter przedstawionych piosenek, z jak zwykle refleksyjnymi tekstami, pozostał typowy dla twórczości Peyroux, która znalazła znakomite miejsce między ambitną balladą a jazzem. Jej głos, nawet jak nie wtórują mu zróżnicowane rytmy i aranżacje, zawsze fantastycznie swinguje.

Specjalną pozycję w repertuarze zajmuje utwór tytułowy autorstwa niezapomnianego Leonarda Cohena, dla którego piosenek Madeleine Peyroux wykazuje szczególną adorację. Interpretację "Anthem", pozbawioną w jej wykonaniu warstwy dramatycznej, a nasyconej melancholią, harmonijnie wypełnia uduchowiona linia wokalna i rzewna partia na ormiańskim duduku, na którym popisuje się mistrz Jivan Gasparyan. W kilku utworach dostarczył pikantnych wejść wirtuoz harmonijki, Gregoire Maret.

Cezary Gumiński
Anthem

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu