MARCIN WASILEWSKI TRIO Live

Live
Wykonanie
Nagranie

Album "Live" to niezwykle cenny nie tylko ze względu na zawartość muzyczną, utrzymaną na najwyższym poziomie artystycznym, ale przede wszystkim na możliwość obcowania słuchacza z zespołem na żywo, jak nie miał on wcześniej takiej okazji.

Producent wydawnictwa ECM rzadko decyduje się na emisję nagrań koncertowych, a tu mamy kolejny przykład, gdy zespół na występie dostaje dodatkowego przypływu energii, a program nabiera rumieńców, o jakie trudno podczas nagrywania w studio. Rejestracja albumu miała miejsce dwa lata temu, podczas występu tria naszego wybitnego pianisty na festiwalu w Antwerpii.

W niezmiennym składzie, ze Sławomirem Kurkiewiczem - kontrabas i Michałem Miśkiewiczem - perkusja, formacja udowodniła, że należy nie tylko do najściślejszej czołówki krajowej, ale i europejskiej. Repertuar koncertu był złożony z tematów przedstawionych na wcześniejszych albumach studyjnych, głównie na "Spark of Life".

W zebranych prezentacjach uderza dynamizm gry każdego z niezwykle zgranych muzyków. Można w pełni delektować się nie tylko koncepcją fraz, ale i brawurowymi umiejętnościami pianistycznymi Marcina Wasilewskiego. Kurkiewicz i Miśkiewicz tworzą nie tylko prężną sekcję, ale błyszczą również w popisach solowych.

Cezary Gumiński
ECM/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu