Live

MARCIN WASILEWSKI TRIO
Live

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Album "Live" to niezwykle cenny nie tylko ze względu na zawartość muzyczną, utrzymaną na najwyższym poziomie artystycznym, ale przede wszystkim na możliwość obcowania słuchacza z zespołem na żywo, jak nie miał on wcześniej takiej okazji.

Producent wydawnictwa ECM rzadko decyduje się na emisję nagrań koncertowych, a tu mamy kolejny przykład, gdy zespół na występie dostaje dodatkowego przypływu energii, a program nabiera rumieńców, o jakie trudno podczas nagrywania w studio. Rejestracja albumu miała miejsce dwa lata temu, podczas występu tria naszego wybitnego pianisty na festiwalu w Antwerpii.

W niezmiennym składzie, ze Sławomirem Kurkiewiczem - kontrabas i Michałem Miśkiewiczem - perkusja, formacja udowodniła, że należy nie tylko do najściślejszej czołówki krajowej, ale i europejskiej. Repertuar koncertu był złożony z tematów przedstawionych na wcześniejszych albumach studyjnych, głównie na "Spark of Life".

W zebranych prezentacjach uderza dynamizm gry każdego z niezwykle zgranych muzyków. Można w pełni delektować się nie tylko koncepcją fraz, ale i brawurowymi umiejętnościami pianistycznymi Marcina Wasilewskiego. Kurkiewicz i Miśkiewicz tworzą nie tylko prężną sekcję, ale błyszczą również w popisach solowych.

Cezary Gumiński
ECM/Universal

Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj