NOVI SINGERS
Torpedo
Torpedo
Wykonanie
Nagranie

Ten album z 1970 r. nie ukazał się oryginalnie w serii Polish Jazz, bo nie każda płyta nagrana wtedy przez jazzmanów dołączała do niej. Dla takich jak ten jazzowych tytułów pojawił się teraz nowy cykl Masters.

Nasza przebojowa grupa wokalna Novi Singers (Ewa Wanat, Bernard Kawka, Janusz Mych i Waldemar Parzyński) miała w tamtym czasie bardzo szeroki wachlarz zainteresowań stylistycznych, ale absolutnie nie oddalała się od jazzu. Traktując swe głosy jak instrumenty i w perfekcyjnej harmonii, członkowie zespołu kwartetu reprezentowali bardzo wysoki poziom wykonawczy, co zapewniło im prestiż nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Na trzecim albumie autorskim wokalizom Novi Singers towarzyszyło w różnych konfi guracjach sześciu jazzmanów, Mych na fl ecie oraz Jazz Studio Orchestra P.R. pod kierunkiem Jana Wróblewskiego. Zaproponowano repertuar składający się z utworów krótkich, mocno zróżnicowanych gatunkowo, fakturalnie i rytmicznie.

Na płycie "Torpedo" tylko pozornie kontrastuje opracowanie XVI-wiecznej miniaturki z pysznie funkującym utworem tytułowym, czy z absolutnie jazzową kompozycją "Coś specjalnego" z brawurową partią Wanat. Te odmienności stylistyczne ukazywały całe bogactwo umiejętności grupy niemającej niestety sukcesora.

Cezary Gumiński
Polskie Nagrania / Warner

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu