RÓŻNI WYKONAWCY

Jazz At berlin Philharmonic IX. Pannonica

Jazz At berlin Philharmonic IX. Pannonica

Wykonanie

Nagranie

Baronessa Pannonica de Koenigswarter należała do najbogatszej rodziny świata Rothschildów. Po rozstaniu z mężem, francuskim baronem Juliuszem de Koenigswarter, przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie zakochała się w jazzie (po tym, jak usłyszała na żywo temat "Round Midnight"). Tam wspierała jazzmanów m.in. Charliego Parkera i Theloniousa Monka.

Jej szofer podwoził Rolls Royce'em muzyków na koncerty. Parker zmarł w jej pokoju hotelowym, a Monk w jej domu. Towarzyszyła im do ostatnich chwil życia. Jej postać stała się inspiracją dla szefa wytwórni ACT Music Siggi Locha do zorganizowania dziewiątego już koncertu w serii "Jazz at Berlin Philharmonic".

Właśnie temat "Round Midnight" rozpoczął koncert z udziałem muzyków z pięciu krajów: pianisty Iiro Rantali, kontrabasisty Dana Berglunda (ex e.s.t.), perkusisty Antona Egera, saksofonistki Angeliki Niescier, saksofonisty Erniego Wattsa i wokalistki Charenee Wade.

Na cześć Pannoniki Thelonious Monk skomponował: "Boliviar Blues" i "Little Butterfly (Pannonica)", Sonny Rollins "Poor Butterfly", a Horace Silver "Nica's Dream". Oprócz wymienionych tematów zespół wykonuje "Celia" Buda Powella, a na fi nał "Get It Stright" Monka. Muzycy w wielkim stylu oddają hołd wyjątkowej damie, której hojność i oddanie dla innych przewyższały rodzinną fortunę.

Marek Dusza<br/? ACT Music/GiGi Distribution

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu