E.S.T

Live in Gothenburg

Live in Gothenburg

Wykonanie

Nagranie

Zanim szwedzkie trio dotarło z koncertami do Polski, objechało niemal wszystkie kluby i festiwale w Skandynawii i w Niemczech. Dzięki temu muzycy zdobyli uznanie i popularność. Jeden z ich koncertów z 10 października 2001 r. w Göteborgu został wydany właśnie na podwójnym albumie CD i potrójnym winylu. 

Nieodżałowany pianista Esbjörn Svensson, jeden z najwybitniejszych europejskich jazzmanów, wielokrotnie wspominał później, że był to jeden z najlepszych występów tria. e.s.t. wyszli na scenę bez programu, otwarci na to, co podpowie im wyobraźnia, co przyniesie im kontakt z publicznością. Myślę, że lubili zaskakiwać sami siebie. To utrzymywało e.s.t. w twórczym napięciu przez wiele lat od założenia tria w 1993 r. do tragicznej śmierci pianisty w 2008 r.

W 2001 r. muzycy mieli już na koncie dobrze sprzedające się albumy i tytułowe utwory znalazły się w programie koncertu: "From Gagarin’s Point of View" i "Good Morning Susie Soho". aintrygowany słucham, jak muzycy wpadają w trans, jak dopingują się do coraz to ciekawszych improwizacji, jak wielką energią nasycają wpadające w ucho kompozycje pianisty, odkrywają przyszłość jazzu, dokonują raptownych zwrotów narracji. Na koniec zagrali przebojowy "Dodge The Dodo". Mam nadzieję, że tak znakomitych koncertów jest więcej w archiwum wytwórni ACT.

Marek Dusza
ACT/GiGi Distribution

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu