JACOB COLLIER Djesse Vol. 2

Djesse Vol. 2
Wykonanie
Nagranie

Jest niezaprzeczalnie obiecującym młodym talentem, którego uhonorowano już kilkoma nagrodami Grammy. Choć nie ma za sobą regularnej szkoły muzycznej, Collier gra na wielu typowych instrumentach, śpiewa, komponuje, aranżuje i nagrywa swe własne lub adoptowane piosenki.

Jest problem z zaszufladkowaniem jego twórczości, bo ta ewoluuje od płyty do płyty i stanowi zmyślny splot muzycznych kolaży nie tylko rocka, jazzu, klasyki, etno, ale i gospels, new age, funky, elektronicznych preparacji czy śpiewów a capella.

Na występach solo Jacob Collier używa specjalnie skonstruowanego multimedialnego instrumentu. Sekret jego sukcesu wynika z umiejętności łączenia wydawałoby się dość odległych wątków muzycznych i odnajdywania niewyeksploatowanych wcześniej przestrzeni międzystylistycznych.

"Djesse Vol. 2" jest drugą częścią czterotomowego cyklu, który będzie zawierał w sumie 50 piosenek. W porównaniu z Vol. 1, tytuł ten jest bardziej zróżnicowany i żywszy. Na zaproszenie autora do studia przybyło kilkunastu znanych wokalistów i muzyków, by w duetach przedstawić autorskie lub wspólne kompozycje.

Większość powstałych piosenek wywołuje zachwyt, choć trafiają się też przydługie interpretacje ("Moon River", "Nabaluyo"). Warto na pewno posłuchać.

Cezary Gumiński
Geffen/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu