JACOB COLLIER

Djesse Vol.4

Djesse Vol.4

Wykonanie

Nagranie

Niniejszy album jest czwartym i podobno finalnym w serii "Djesse". Został on nagrany i wyprodukowany przez Colliera – angielskiego multiinstrumentalistę i kompozytora. Muzyk ten posiada nieprzeciętne umiejętności harmonijnego łączenia rozmaitych gatunków muzycznych i ich niebanalnych orkiestracji.

Na niniejszym albumie mamy zróżnicowane nastroje, ostry rock miesza się z balladowym popem, ostry metal z wyważonym rapem, latynoska samba z dobrze bujającym hip-hopem. Malkontenci mogą powiedzieć, że tego typu miksy już gdzieś słyszeli, ale gdy przeprowadzimy szczegółowszą analizę dokonań Jacoba Colliera, to okaże się, że nie odnajdziemy tam plagiatów.

Do swych nagrań (tu też) zaprasza on najrozmaitszych wokalistów (w tym przypadku ponad dwudziestu), którzy solo, w duetach i chóralnie wykonują z entuzjazmem jego propozycje.

Część repertuaru płyty "Djesse Vol.4", zawierającej osiemnaście utworów, została wcześniej wydana na singlach. Collier jest najczęściej kompozytorem lub współkompozytorem poszczególnych propozycji. Wyjątek stanowi tu interpretacja legendarnego przeboju Paula Simona "Bridge over Troubled Water", który wyśpiewali na tle męskiego chóru Tori Kelly i Johny Legend. Również w tym wypadku Jacob Collier potrafił zaciekawić zaskakującą aranżacją wielogłosowego popisu.

Cezary Gumiński
Hajanga/Universal

INNE PŁYTY AUTORA
Djesse Vol. 2
Jazz
Djesse Vol. 2

Jest niezaprzeczalnie obiecującym młodym talentem, którego uhonorowano już kilkoma nagrodami Grammy. Choć nie ma za sobą regularnej szkoły muzycznej, Collier gra na wielu typowych instrumentach, śpiewa, komponuje, aranżuje i nagrywa swe własne lub adoptowane piosenki.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu