WOLFGANG HAFFNER Kind of Tango

Kind of Tango
Wykonanie
Nagranie

Albumem "Kind of Tango" niemiecki perkusista Wolfgang Haffner spina swoją trylogię "Kind of ...". Najpierw ukazał się album "Kind of Cool", następnie "Kind of Spain", a tę płytę poświęcił tangu, podkreślając fascynację kompozycjami Astora Piazzolli i jego tango nuevo – muzyki nie do tańca, a do filharmonii.

Projekty Wolfganga Haffnera charakteryzuje indywidualne i oryginalne podejście do cudzej muzyki. Jak sam twierdzi, on nie reprodukuje oryginału, a tłumaczy go na swój język. Dzięki temu otrzymujemy nową muzykę, a łączność ze znanym dziełem odkryjemy w subtelnie zarysowanej melodii bądź w kilku zapożyczonych nutach. Melancholijnego, nasyconego uczuciami tanga najlepiej słucha się z przymkniętymi oczami.

Magię rytmów połączonych z chwytającymi za serce melodiami Haffner roztoczył przed nami wraz z zacnym gronem jazzmanów: Larsem Danielssonem grającym na kontrabasie i wiolonczeli, wibrafonistą Christopherem Dellem, pianistą Simonem Oslenderem, akordeonistą Vincentem Peiranim i gitarzystą Ulfem Wakeniusem.

Gościnnie swych barwnych instrumentów użyczyli w kilku znaczących momentach: trębacze Sebastian Studnitzky i Lars Nilsson, saksofonista Bill Evans, a głosu Alma Naidu. Słucham tego albumu z wielką przyjemnością i zaciekawieniem. Tango Wolfganga Haffnera na jazzową nutę jest mi bliższe od oryginału.

 

Marek Dusza
CT/GiGi Distribution

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu