JAIMIE BRANCH

Fly or Die Live

Fly or Die Live

Wykonanie

Nagranie

Kilka tygodni przez zamknięciem wszystkiego, 23 stycznia 2020 r., kwartet amerykańskiej trębaczki Jaimie Branch dał znakomity występ w klubie Moods w Zurichu. Koncert właśnie ukazał się na płycie, zwiastując wyczekiwaną trasę po Europie.

Mamy szczęście, że jeden z koncertów odbędzie się 10 lipca w stołecznym klubie Stodoła podczas 30. edycji festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, bo tej artystki trzeba koniecznie posłuchać.

"Fly or Die" to dwuczęściowa suita, której pierwsza część ukazała się na płycie w 2017 r. Wtedy doceniono oryginalny, ukształtowany w klubach Chicago zadziorny styl gry debiutującej w roli lidera Jaimie Branch, jak i ostre brzmienie jej trąbki.

Druga część suity "Fly Or Die II: Bird Dogs Of Paradise" powstała podczas trasy koncertowej po Europie (Warszawę, piwo Żywiec i wódkę Żubrówkę uwieczniono w wideoklipie).

To z niej pochodzi hymn "Prayer for Amerikkka", zawierający jeden z najmocniejszych tekstów politycznych, jakie opublikowano podczas prezydentury Trumpa.

Ale to zjawiskowa Jaimie Branch, grająca na trąbce jak nikt wcześniej, i towarzyszący jej muzycy: wiolonczelista Lester St. Louis, kontrabasista Jason Ajemian i perkusista Chad Taylor tworzą muzykę, która zaciekawia, ekscytuje, wręcz stawia na baczność i zachęca do uważnego słuchania, wprawiając w ekstatyczny trans.

Marek Dusza
International Anthem

INNE PŁYTY AUTORA
Fly or Die II
Jazz
Fly or Die II

Na ostatnich WSJD nagłe strumienie ostrych wejść kornetu przedzierały się skutecznie przez istną nawałnicę dźwięków, generowaną przez bezkompromisowy kwintet Jamesa B. Lewisa.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu