NORAH JONES

Come Away With Me, 20th Anniversary

Come Away With Me, 20th Anniversary

Wykonanie

Nagranie

Super Deluxe Edition jest rodzajem retrospekcji, zawartej na trzech krążkach, a dotyczy niecodziennej płyty, która w ciągu 20 lat sprzedała się w liczbie prawie 30 milionów egzemplarzy i otrzymała aż 8 nagród Grammy.

Jest bardzo cenne to, że historię powstania tego wybitnego i uwielbianego przez rzesze fanów albumu opisała sama Norah Jones, czyli osoba najbardziej kompetentna.

Mimo że w produkcję jej debiutu pod nadzorem Bruce’a Lundvalla byli zaangażowani tak doświadczeni producenci, jak Arif Mardin i Craig Street oraz inżynier dźwięku Jay Newland, nikt nie spodziewał się rozmiaru komercyjnego sukcesu.

Na nieprzeciętną jakość starań całego zespołu możemy spojrzeć z perspektywy czasu i po raz kolejny wsłuchać się w zremasterowany oryginał oraz bogactwo niepublikowanych materiałów studyjnych z tego okresu, zawartych na dwóch kolejnych kompaktach.

Jest wśród nich też nagranie demonstracyjne Jones z 1997 r., gdzie wyrobione ucho słuchacza natychmiast zwróci uwagę na jej ponadprzeciętny talent wokalny i umiejętność tworzenia niezwykle trafnego akompaniamentu przy fortepianie.

W porównaniu z brzmieniem oryginalnego albumu "Come Away With Me, 20th Anniversary", w ponownie zremasterowanej wersji głos Jones został jeszcze wyraźniej wyeksponowany na pierwszy plan, co powinni szczególnie docenić audiofile.

Cezary Gumiński
Blue Note/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu