Let It All In

I`M A KLOOT
Let It All In

Pop

Zespół z Manchesteru powraca po dość przepisowej przerwie. Najnowsze dzieło zostało bowiem całkiem entuzjastycznie przyjęte na Wyspach, wszak swoich się ceni. Tylko czy zasłużenie?

Depresyjno - nostalgiczny klimat I Am Kloot na "Let It All In" może nie tyle co osiągnął epicentrum, co dzielnie się trzyma. Śmiem nawet wysunąć teorię, że rozwija się i ma się wyjątkowo dobrze. Chyba pogoda na Wyspach utrudnia popadanie w przesadny entuzjazm. Niemniej jednak, nadal nieco flegmatyczne kompozycje mają w sobie ducha i raczej nie mają położą nikogo do grobu.

Mamy tu lekki paradoks, bo muzyka I Am Kloot nie niesie za sobą zatrważającej ilości endorfin, dopaminy i entuzjazmu. Ale z drugiej strony wszystko tu sobie ładnie gra, nikt nie wyje do księżyca ani nie ma myśli samobójczych. Wszak pan Bramwell jest więcej niż przyzwoitym wokalistą, a panom Jobsononowi i Hargreaves'owi też ciężko coś zarzucić.

Na "Let It All In" znajdziemy cały zestaw bardzo zgrabnych kompozycji, do których zespół przez te kilka lat zdążył nas przyzwyczaić. Fantastyczne wstawki multiinstrumentalne i chwilami bardziej energiczna perkusja potrafią zdziałać cuda! I choć ta płyta absolutnym cudem nie jest, to nie można jej też niczego zarzucić. Jest znacznie więcej niż poprawna. To płyta po prostu dobra. Tyle i aż tyle.

Ponieważ na początku podeszłam do najnowszego dzieła I Am Kloot bez grama entuzjazmu muszę teraz tenże brak euforii odszczekać. Tak więc odszczekuję! Chociaż na swoją obronę dodam, że jest to muzyka, która czasami potrzebuje więcej czasu na zaprezentowanie się w pełnej krasie. I takie "Mouth on Me" za kolejnym podejściem okazuje się kompozycją bardzo zgrabną, delikatną, której dość daleko od brytyjskiej flegmy, o jaką ją wcześniej posądzałam.

I Am Kloot przez lata wypracowali sobie markę i muzykę, która - chociaż oczywiście zmienia się z każdym albumie - to zawsze pozwala z łatwością zidentyfikować autorów. "Let In All In" jest bardzo dojrzałym ale również zgrabnym, dobrze zagranym albumem. Fani formacji na pewno nie będą zawiedzeni, a osoby, które zetkną się z trio z Manchesteru, mają szansę dołączyć do ich licznych wielbicieli.

Julia Kata

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>LONDON GRAMMAR</span> Truth Is A Beautiful Thing

LONDON GRAMMAR Truth Is A Beautiful Thing

<span>KESHA</span> Rainbow

KESHA Rainbow

<span>PAUL McCARTNEY</span> Flowers In The Dirt

PAUL McCARTNEY Flowers In The Dirt

<span>LORDE</span> Melodrama

LORDE Melodrama

<span>LANA DEL RAY</span> Lust For Life

LANA DEL RAY Lust For Life

<span>JAKUZI</span> Fantezi Müzik

JAKUZI Fantezi Müzik

<span>MATEUSZ ZIÓŁKO</span> Na nowo

MATEUSZ ZIÓŁKO Na nowo

<span>PERFUME GENIUS</span> No Shape

PERFUME GENIUS No Shape

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio