I`M A KLOOT Let It All In

Let It All In
Wykonanie
Nagranie

Zespół z Manchesteru powraca po dość przepisowej przerwie. Najnowsze dzieło zostało bowiem całkiem entuzjastycznie przyjęte na Wyspach, wszak swoich się ceni. Tylko czy zasłużenie?

Depresyjno - nostalgiczny klimat I Am Kloot na "Let It All In" może nie tyle co osiągnął epicentrum, co dzielnie się trzyma. Śmiem nawet wysunąć teorię, że rozwija się i ma się wyjątkowo dobrze. Chyba pogoda na Wyspach utrudnia popadanie w przesadny entuzjazm. Niemniej jednak, nadal nieco flegmatyczne kompozycje mają w sobie ducha i raczej nie mają położą nikogo do grobu.

Mamy tu lekki paradoks, bo muzyka I Am Kloot nie niesie za sobą zatrważającej ilości endorfin, dopaminy i entuzjazmu. Ale z drugiej strony wszystko tu sobie ładnie gra, nikt nie wyje do księżyca ani nie ma myśli samobójczych. Wszak pan Bramwell jest więcej niż przyzwoitym wokalistą, a panom Jobsononowi i Hargreaves'owi też ciężko coś zarzucić.

Na "Let It All In" znajdziemy cały zestaw bardzo zgrabnych kompozycji, do których zespół przez te kilka lat zdążył nas przyzwyczaić. Fantastyczne wstawki multiinstrumentalne i chwilami bardziej energiczna perkusja potrafią zdziałać cuda! I choć ta płyta absolutnym cudem nie jest, to nie można jej też niczego zarzucić. Jest znacznie więcej niż poprawna. To płyta po prostu dobra. Tyle i aż tyle.

Ponieważ na początku podeszłam do najnowszego dzieła I Am Kloot bez grama entuzjazmu muszę teraz tenże brak euforii odszczekać. Tak więc odszczekuję! Chociaż na swoją obronę dodam, że jest to muzyka, która czasami potrzebuje więcej czasu na zaprezentowanie się w pełnej krasie. I takie "Mouth on Me" za kolejnym podejściem okazuje się kompozycją bardzo zgrabną, delikatną, której dość daleko od brytyjskiej flegmy, o jaką ją wcześniej posądzałam.

I Am Kloot przez lata wypracowali sobie markę i muzykę, która - chociaż oczywiście zmienia się z każdym albumie - to zawsze pozwala z łatwością zidentyfikować autorów. "Let In All In" jest bardzo dojrzałym ale również zgrabnym, dobrze zagranym albumem. Fani formacji na pewno nie będą zawiedzeni, a osoby, które zetkną się z trio z Manchesteru, mają szansę dołączyć do ich licznych wielbicieli.

Julia Kata

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu