Pozycja: head
Styl: naked outline
Pozycja: head
Styl: naked outline
Pozycja: head
Styl: naked outline
Pozycja: head
Styl: naked outline
Pozycja: head-bottom
Styl: naked outline
Pozycja: head-bottom
Styl: naked outline
Pozycja: body-top
Styl: naked outline
Pozycja: body-top
Styl: naked outline
The Look Of Love

TRAINCHA
The Look Of Love

Pop
Nasza ocena
Wykonanie:
Nagranie:
Traincha to pseudonim artystyczny, ale zupełnie nie skojarzyłem, że chodzi o holenderską gwiazdę pop Trijntje Oosterhuis, która jest częstym gościem North Sea Jazz Festival. Będąc za granicą, warto posłuchać, co cenią tubylcy.
Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj Audio do ulubionych źródeł
Traincha to pseudonim artystyczny, ale zupełnie nie skojarzyłem, że chodzi o holenderską gwiazdę pop Trijntje Oosterhuis, która jest częstym gościem North Sea Jazz Festival.

Zawsze dziwiło mnie, dlaczego Holendrzy tłumnie podążają na jej występy. Wybierałem wówczas inne sceny z amerykańskimi gwiazdami jazzu, ale teraz wiem, że niesłusznie. Będąc za granicą, warto posłuchać, co cenią tubylcy.

Teraz Trijntje wyruszyła na podbój świata. Po koncertach w Japonii z samym Burtem Bacharachem pojechała na występy do Grecji. Myślę, że przyjedzie również do nas, bo właśnie ukazała się polska wersja jej albumu The Look of Love - Burt Bacharach Songbook z piosenkami Bucharacha, nagrana z Metropole Orchestra. W Holandii album ukazał się już dwa lata temu i osiągnął status platynowej płyty. W grudniu ukaza ła się jego kontynuacja Who'll Speak For Love - Burt Bacharach Songbook II i już pokryła się platyną.

Głos Trainchy doskonale pasuje do nastrojowych kompozycji amerykańskiego geniusza ballady. Polska wersja wyróżnia się duetem z Grzegorzem Turnauem w piosence Close To You. Trzeba podkreślić, że nasz wokalista świetnie śepiewa po angielsku, a jego głos ciekawie kontrastuje z łagodnym śpiewem Holenderki. Na płycie znalazły się same przeboje dobrze znane z innych wykonań. Album Trainchy wyróżniają stonowane aranżacje. Perfekcyjne wykonanie nie zaskakuje.




BLUE NOTE / EMI MUSIC
Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj Audio do ulubionych źródeł
Marek Dusza
Marek Dusza
Dziennikarz muzyczny i krytyk jazzowy, od początku współpracuje z magazynem AUDIO. Publikuje również w "Rzeczpospolitej i magazynie "Jazz Forum" Jest laureatem Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Dziennikarz-Krytyk Roku 2012, sześciokrotnie do niej nominowanym. Jako jedyny polski dziennikarz relacjonował z Los Angeles ceremonię wręczenia nagrody Grammy Włodkowi Pawlikowi. Opublikował ponad sto wywiadów z najwybitniejszymi jazzmanami światowej klasy, m.in. Tonym Bennettem, Herbie Hancockiem, Wayne’em Shorterem, Ronem Carterem, Patem Methenym, Rayem Brownem, George’em Bensonem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Marcinem Wasilewskim i Włodkiem Pawlikiem, Davidem Cheskym, Cassandrą Wilson, Norah Jones i Patricią Barber. To również audiofil, który promuje system nagrywania DSD i płyty SACD. Kocha winyle i docenia jakość tłoczenia. Wśród jego rozmówców nie mogło zabraknąć Kena Ishiwaty.
Zobacz artykuły autora
Gatunki muzyki
Podobne brzmienie
logo logo