Wszystko może się stać

ALICJA MAJEWSKA
Wszystko może się stać

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Na nową płytę Alicji Majewskiej trzeba było czekać blisko 20 lat. Nie oznacza to, że artystka zupełnie zniknęła ze sceny. Wciąż dawała wyprzedane do ostatniego miejsca koncerty, wciąż była obecna w telewizji.

Nagrywając album, Alicja Majewska miała do wyboru dwie opcje: otoczyć się młodymi twórcami i stworzyć repertuar na nowe czasy, tak jak to zrobił swego czasu Krzysztof Krawczyk, albo pozostać przy swoim staromodnym stylu. Wybrała opcję bezpieczną, co ucieszy z pewnością wszystkich ceniących sobie jej przeboje z lat 70. i 80.

Za repertuar odpowiada towarzyszący jej od 40 lat na scenie i poza nią Włodzimierz Korcz. Mistrz z pewnością nie zawodzi, ale i nie zaskakuje. Walczykowate melodie w piosenkach "Wszystko może się stać", "Po prostu przyjdź i bądź" czy "Dobrze pamiętam" to jego znak rozpoznawczy. Ich urok podkreślają fortepian i smyczki. Głos Alicji Majewskiej nie zmienia się wcale, a wręcz przeciwnie – śpiewa teraz lepiej niż kiedyś.

Wbrew pozorom płyta jest dość zróżnicowana. Oprócz poważnych piosenek, z którymi Alicja Majewska mogłaby wystąpić na festiwalu piosenki aktorskiej, są tu także utwory lżejsze – takie, które mogą ubarwić galę kabaretową, jak choćby duet z Arturem Andrusem ("O sercu szczerozłotym") czy blues "Witraże marzeń".

Grzegorz Dusza
SONY

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj