Care

HOW TO DRESS WELL
Care

Pop alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Pod pseudonimem How To Dress Well występuje Tom Krell, który w 2010 roku zadebiutował ciepło przyjętym albumem "Love Remains". Od tego czasu przeszedł sporą metamorfozę, bo zaczynając jako biały wokalista soulowy, zdążył się przeistoczyć w folkowego barda, by wreszcie zostać wykonawcą electropopowym.

Najnowsze wcielenie Amerykanina nie wszystkim może przypaść jednak do gustu. Próba komercjalizacji muzyki i zrobienie z Krella gwiazdy pop niezbyt się udała. Dla dotychczasowych odbiorców piosenki, które teraz śpiewa mogą wydać się zbyt skomercjalizowane, zaś dla szerokiego rynku - zbyt alternatywne.

Nagromadzenie spowolnionych elektronicznych dźwięków w połączeniu z falsetowym głębokim wokalem przypomina twórczość Jamesa Blake`a. W takim wcieleniu How To Dress Well wypada najlepiej. Są na płycie jednak niepokojące momenty, kiedy niebezpiecznie zbliża się do popowej stylistyki Eda Sheerana.

Swój czwarty album Amerykanin zatytułował "Care". To ważne dla niego słowo, bo prawdziwa troska oznacza, jego zdaniem, dbanie o innych, o samego siebie, o otaczający nas świat.

Grzegorz Dusza
DOMINO/SONIC

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj