The Traveling Wilburys Collection

THE TRAVELING WILBURYS
The Traveling Wilburys Collection

Pop rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Pierwotnie wydany w 2007 roku trzypłytowy box (2CD + DVD) "The Traveling Wilburys Collection" doczekał się reedycji. Była to jedna z najsłynniejszych, a może i najsłynniejsza supergrupa w historii muzyki rozrywkowej.

Historyjka o tym, jak Bob Dylan, George Harrison, Jeff Lynne, Tom Petty i Roy Orbison spotkali się w rezydencji Dylana w Malibu w Kalifornii, by nagrać utwór na stronę B singla Harrisona - "This Is Love" - zdążyła już przejść do legendy. To wtedy powstał wielki przebój "Handle with Care", a w ślad za nim cały album nazwany "Traveling Wilburys no. 1".

Krążek okazał się wielkim sukcesem, dotarł do trzeciego miejsca listy Billboardu, pokrył się podwójną platyną i zdobył nagrodę Grammy. Choć album był czysto zabawowym przedsięwzięciem, to zawierał kilka doskonałych piosenek, najlepszych, jakie niektórzy wykonawcy biorący udział w nagraniu, stworzyli od lat. Pozwolił na odbudowę kariery Boba Dylana i wskrzesił popularność Roya Orbisona, który zmarł niedługo potem.

Niestety, druga płyta grupy (przekornie nazwana "Traveling Wilburys vol. 3") była już tylko bladym odbiciem debiutu. Kolekcję uzupełnia DVD, a na nim umieszczono film pokazujący proces powstawania płyty od pierwszego zagranego akordu, aż po końcowe etapy miksów.

Grzegorz Dusza
CONCORD BICYCLE MUSIC

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj