Divide

ED SHEERAN
Divide

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Po dwóch albumach o nakładach idących w miliony egzemplarzy, kolejna płyta sympatycznego rudzielca była jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw tego roku. Na Wyspach Brytyjskich może śmiało konkurować z Adele. Tam stał się niemal Bogiem, choć pewnie sam się tego nie spodziewał i tego nie chciał.

Także i słuchacze, którzy wciąż widzą w nim nieśmiałego chłopaka z gitarą, śpiewającego pełne uroku i szczerości bezpretensjonalne piosenki. Tych z pewnością nie brakuje na "Divide". Ed Sheeran ma wrodzoną lekkość w układaniu przebojowych melodii, choć tym razem na jego płycie więcej jest kombinowania. Większy nacisk położono także na produkcję, co nie zawsze wyszło piosenkom na dobre.

W otwierającym zestaw "Eraser" Brytyjczyk rapuje, a nie jest to jego mocna strona. Zdecydowanie lepiej i bardziej żywiołowo wypada kolejny singlowy przebój "Castle on the Hill" podejmujący wątki autobiograficzne. "Dive" opiera się na rytmie reggae, a w "Shape of You" słyszymy wyraźne afrykańskie akcenty.

Bliższa kulturowo jest mu z pewnością muzyka irlandzka, czemu daje wyraz w "Galway Girl". Typową pościelówę serwuje nam w urokliwym "Perfect" i delikatnie zaśpiewanym "Happier". Ed Sheeran może być ze swojego najnowszego dzieła zadowolony, choć do euforii jeszcze daleko.

Grzegorz Dusza
WARNER

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj