Practice

THE CLANG GROUP
Practice

Pop rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Producent Clive Langer od blisko czterech dekad wywiera aktywny wpływ na kształt brytyjskiej sceny muzycznej. To on był odkrywcą tak ważnych grup jak Madness i Frankie Goes to Hollywood. Ma też na koncie współpracę z Elvisem Costello & The Attractions, Lloyd Cole And The Commotions, Morrissey`em, Roddym Frame`em, a nawet z samym Davidem Bowiem, przy okazji utworu "Absolute Beginners".

Po wielu latach pracy dla innych, mając sześćdziesiątkę na karku, postanowił sam stanąć na czele rockowego zespołu. Z grupką przyjaciół, wśród których znaleźli się Suggs z Madness i Andy Mackay z Roxy Music, Clive Langer założył The Clang Group. Ich pierwszy album "Practice" przenosi nas do Londynu przełomu lat 70. i 80. Płyta ma w sobie ducha retro, ale w najlepszym tego słowa znaczeniu. Wiele kawałków przypomina to, co nagrywali wówczas Madness. Dziarskie gitary, saksofon i śpiew Suggsa brzmią tylko bardziej swobodnie i garażowo.

Kompozycja "Heaven Calls Another Name" nawiązuje do taneczno-rockowego stylu Roxy Music, ducha twórczości Davida Bowiego odnajdziemy zaś w "Acre Lane", "Picture Postcard Paradise" i "Out of Time". Pomysłowo zrealizowana, melodyjna i radosna płyta, choć muzycznie zbyt poszarpana.

Grzegorz Dusza
DOMINO/SONIC

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj