FALCO Falco 60

Falco 60
Wykonanie
Nagranie

W ramach celebracji 60. urodzin Falco ukazał się album z największymi przebojami tego najsłynniejszego austriackiego wokalisty. Pseudonim, który przyjął, zaczerpnął od imienia legendarnego niemieckiego skoczka narciarskiego Falco Weisspfloga. Pierwszy sukces odniósł w rodzimej Austrii w 1981 roku piosenką "Ganz Wien", nagraną z zespołem Drahdiwarerl. Pierwsze przeboje zdradzały fascynację nową falą, kolejne - new romantic. W takich utworach jak "Der Kommissar" i "Maschine Brennt" dowiódł, że jest uzdolnionym raperem.

Międzynarodowy sukces przyszedł wraz z żartobliwą piosenką "Rock Me Amadeus", skomponowaną przez duet Bolland And Bolland pod wrażeniem filmu "Amadeusz". Był to pierwszy niemieckojęzyczny utwór, który znalazł się na szczycie amerykańskiej listy przebojów. Z tej samej płyty "Falco 3" pochodziły inne przeboje: "Vienna Calling", "America" i "Jeanny". Skoczne, oparte na dyskotekowych rytmach piosenki po dziś dzień rozbrzmiewają na parkietach klubów i domówkach.

W rozszerzonej trzypłytowej wersji kompilacji dostajemy wiele rarytasów: duety z grupą OPUS oraz Brigitte Nielsen, cover piosenki "Rock Me Amadeus" nagrany przez niemiecki zespół punkowy Die Toten Hosen, "Vienna Calling" w remiksie Parov Stelara, nagrania koncertowe, wydłużone wersje przebojów z 12-calowych singli oraz niepublikowane dotąd nagrania.

Grzegorz Dusza
SONY

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu