Falco 60

FALCO
Falco 60

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

W ramach celebracji 60. urodzin Falco ukazał się album z największymi przebojami tego najsłynniejszego austriackiego wokalisty. Pseudonim, który przyjął, zaczerpnął od imienia legendarnego niemieckiego skoczka narciarskiego Falco Weisspfloga. Pierwszy sukces odniósł w rodzimej Austrii w 1981 roku piosenką "Ganz Wien", nagraną z zespołem Drahdiwarerl. Pierwsze przeboje zdradzały fascynację nową falą, kolejne - new romantic. W takich utworach jak "Der Kommissar" i "Maschine Brennt" dowiódł, że jest uzdolnionym raperem.

Międzynarodowy sukces przyszedł wraz z żartobliwą piosenką "Rock Me Amadeus", skomponowaną przez duet Bolland And Bolland pod wrażeniem filmu "Amadeusz". Był to pierwszy niemieckojęzyczny utwór, który znalazł się na szczycie amerykańskiej listy przebojów. Z tej samej płyty "Falco 3" pochodziły inne przeboje: "Vienna Calling", "America" i "Jeanny". Skoczne, oparte na dyskotekowych rytmach piosenki po dziś dzień rozbrzmiewają na parkietach klubów i domówkach.

W rozszerzonej trzypłytowej wersji kompilacji dostajemy wiele rarytasów: duety z grupą OPUS oraz Brigitte Nielsen, cover piosenki "Rock Me Amadeus" nagrany przez niemiecki zespół punkowy Die Toten Hosen, "Vienna Calling" w remiksie Parov Stelara, nagrania koncertowe, wydłużone wersje przebojów z 12-calowych singli oraz niepublikowane dotąd nagrania.

Grzegorz Dusza
SONY

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj