PATRYCJA MARKOWSKA Krótka płyta o miłości

Krótka płyta o miłości
Wykonanie
Nagranie

"Krótka płyta o miłości" wcale taka krótka nie jest, bo trwa grubo ponad czterdzieści minut i zawiera standardowe 11 piosenek plus dwa bonusy w postaci dobrze znanej "Nawigacji" (w wersji akustycznej) oraz nagranego z zespołem Pectus utworu "Między słowami".

Patrycja Markowska w swojej twórczości od początku balansuje pomiędzy popem a rockiem. Tak jest także na jej najnowszym krążku. Charakterystyczna chrypka w jej głosie sprawdza się zarówno w dynamicznych kawałkach, jak i balladach.

Na "Krótkiej płycie o miłości" proporcje układają się mniej więcej po równo, ale to właśnie te wolniejsze kawałki skupiają na sobie uwagę. Przede wszystkim pompatyczny duet z Rayem Wilsonem w "Bezustannie". Ten utrzymany w klimacie noir kawałek może liczyć na częste odtwarzanie w radiowych stacjach.

Klimat rockowej ballady zachowuje "Czy przyjdzie wiosna". Strzałem w dziesiątkę okazało się zaproszenie do wykonania duetu "Byś spojrzał na mnie" Marka Dyjaka. W głosach wykonawców wreszcie czuć chemię.

Patrycja Markowska, zachęcając do wysłuchania albumu, napisała, że to płyta dla wszystkich, którzy kochają, kochali lub czekają na miłość. Niestety, po jej wysłuchaniu nie poczułem miłosnego uniesienia. Nie nabrałem także ochoty na ponowne z nią spotkanie.

Grzegorz Dusza
POMATON/WARNER

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu