What Do You Think About the Car?

DECLAN MCKENNA
What Do You Think About the Car?

Pop rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Declan McKenna w 2015 roku wygrał konkurs młodych talentów na festiwalu Glastonbury, rok później został nominowany do nagrody nadziei muzycznych stacji BBC. Choć nie ma jeszcze 18 lat, to jego debiut wypada zaskakująco dojrzale.

Declan ma w sobie ten młodzieńczy urok, który dodaje lekkości jego muzyce. Tak brzmi otwierający zestaw "Humongous" z chwytliwym refrenem, nośnymi gitarami i leniwym klimatem. Wokalista doskonale uchwycił tu sedno britpopu, popularnego wówczas, kiedy jeszcze nie było go na świecie.

Dobry refren ma także "Brazil", choć tym razem brzmi to jak piosenka zespołu Rezorlight. Wkraczamy więc już w następną dekadę, kiedy Declan łapał pierwsze dźwięki i melodie. Z pewnością do jego ulubieńców należą przedstawiciele kolejnej muzycznej dekady - The Killers, co wyraźnie słychać w syntezatorowo-gitarowym "Isombard".

Z kolei wycieczką do prehistorii jest beatlesowski "Bethlehem". Inspirację Beatlesami, a także indie rockiem słychać w "Mind". Trudno mówić tu jeszcze o indywidualnym stylu, ale warto mieć oko na tego chłopaka.

Grzegorz Dusza
SONY

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj