Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
W Warszawie

MARLENE DIETRICH
W Warszawie

Pop

Panie i panowie - Marlene Dietrich - taka zapowiedź wystarczyła, by przy dźwiękach orkiestry Williama Biazarda na scenę Sali Kongresowej wyszła legenda kina i sceny - Marlene Dietrich. To było wydarzenie najwyższej rangi, choć nie tak wielkiej, jak koncert The Rolling Stones, ale świadczyło, że polska otworzyła się na światową kulturę i wysupłano pieniądze, by polscy melomani, choć tylko ci najbogatsi, mogli oklaskiwać występy gwiazd.

Tylko 41 minut muzyki i opowieści Marlene trafiło na płytę "Z Archiwum Polskiego Radia", ale to wystarczy, by doświadczyć retrospekcji z przeszłości. Kto był na tym koncercie, ten będzie wspominał go z łezką w oku, kiedy podziwiał światową gwiazdę w płaszczu z łabędziego puchu. 

Występując w Warszawie, Marlene Dietrich miała 65 lat, nie występowała już w filmach, ale była ciągle w doskonałej formie wokalnej. Potrafiła stworzyć nastrój nostalgii za latami międzywojennymi, za kabaretem w najlepszym stylu. Zaśpiewała też piosenki z filmów, które przyniosły jej sławę: "Błękitny Anioł", "Chłopcy z zaplecza", "Pieśń nad pieśniami". Wykonała popularne standardy: "My Blue Heaven" "La Vie en Rose". Zaskoczeniem była z pewnością piosenka zaśpiewana po hebrajsku "Shir Hatan”, choć najsłabsza tego wieczoru. Koncert zakończyła śpiewając po niemiecku "Frag Nicht".

Łukasz Turkan
POLSKIE RADIO

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio