W Warszawie

MARLENE DIETRICH
W Warszawie

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Panie i panowie - Marlene Dietrich - taka zapowiedź wystarczyła, by przy dźwiękach orkiestry Williama Biazarda na scenę Sali Kongresowej wyszła legenda kina i sceny - Marlene Dietrich. To było wydarzenie najwyższej rangi, choć nie tak wielkiej, jak koncert The Rolling Stones, ale świadczyło, że polska otworzyła się na światową kulturę i wysupłano pieniądze, by polscy melomani, choć tylko ci najbogatsi, mogli oklaskiwać występy gwiazd.

Tylko 41 minut muzyki i opowieści Marlene trafiło na płytę "Z Archiwum Polskiego Radia", ale to wystarczy, by doświadczyć retrospekcji z przeszłości. Kto był na tym koncercie, ten będzie wspominał go z łezką w oku, kiedy podziwiał światową gwiazdę w płaszczu z łabędziego puchu. 

Występując w Warszawie, Marlene Dietrich miała 65 lat, nie występowała już w filmach, ale była ciągle w doskonałej formie wokalnej. Potrafiła stworzyć nastrój nostalgii za latami międzywojennymi, za kabaretem w najlepszym stylu. Zaśpiewała też piosenki z filmów, które przyniosły jej sławę: "Błękitny Anioł", "Chłopcy z zaplecza", "Pieśń nad pieśniami". Wykonała popularne standardy: "My Blue Heaven" "La Vie en Rose". Zaskoczeniem była z pewnością piosenka zaśpiewana po hebrajsku "Shir Hatan”, choć najsłabsza tego wieczoru. Koncert zakończyła śpiewając po niemiecku "Frag Nicht".

Łukasz Turkan
POLSKIE RADIO

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj