Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
W Warszawie

MARLENE DIETRICH
W Warszawie

Pop

Panie i panowie - Marlene Dietrich - taka zapowiedź wystarczyła, by przy dźwiękach orkiestry Williama Biazarda na scenę Sali Kongresowej wyszła legenda kina i sceny - Marlene Dietrich. To było wydarzenie najwyższej rangi, choć nie tak wielkiej, jak koncert The Rolling Stones, ale świadczyło, że polska otworzyła się na światową kulturę i wysupłano pieniądze, by polscy melomani, choć tylko ci najbogatsi, mogli oklaskiwać występy gwiazd.

Tylko 41 minut muzyki i opowieści Marlene trafiło na płytę "Z Archiwum Polskiego Radia", ale to wystarczy, by doświadczyć retrospekcji z przeszłości. Kto był na tym koncercie, ten będzie wspominał go z łezką w oku, kiedy podziwiał światową gwiazdę w płaszczu z łabędziego puchu. 

Występując w Warszawie, Marlene Dietrich miała 65 lat, nie występowała już w filmach, ale była ciągle w doskonałej formie wokalnej. Potrafiła stworzyć nastrój nostalgii za latami międzywojennymi, za kabaretem w najlepszym stylu. Zaśpiewała też piosenki z filmów, które przyniosły jej sławę: "Błękitny Anioł", "Chłopcy z zaplecza", "Pieśń nad pieśniami". Wykonała popularne standardy: "My Blue Heaven" "La Vie en Rose". Zaskoczeniem była z pewnością piosenka zaśpiewana po hebrajsku "Shir Hatan”, choć najsłabsza tego wieczoru. Koncert zakończyła śpiewając po niemiecku "Frag Nicht".

Łukasz Turkan
POLSKIE RADIO

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio