BARBARA WROŃSKA Dom z ognia

Dom z ognia
Wykonanie
Nagranie

Barbara Wrońska po wielu latach pracy w zespole Pustki oraz siostrzanym duecie Ballady i Romanse postanowiła zaprezentować swój w pełni autorski album. W tamtych zespołach była jedną z twórczyń materiału, a tym razem odpowiada za wszystkie elementy płyty, także za produkcję.

Wzięcie odpowiedzialności na własne barki okazało się właściwym posunięciem. "Dom z ognia" zbiera wszystko, co najlepsze w dorobku Basi, a nawet daje słuchaczowi jeszcze więcej. Artystka stała się zdecydowanie odważniejsza w wyrażaniu swoich myśli.

"Dom z ognia" to nie tylko zbiór osobistych piosenek, ale także mnóstwo brzmieniowych smaczków. Choć to bardzo różnorodny materiał, to dla tworzonej przez artystkę muzyki idealnie pasuje określenie avant pop. Decyduje o tym delikatna, bardzo kobieca aura piosenek nasyconych klawiszowymi brzmieniami.

Alternatywny rock miesza się tu z filmowymi klimatami, skandynawskim chłodem, brzmieniami retro, można nawet doszukać się także odniesień do twórczości francuskiego mistrza Serge`a Gainsbourga. Piosenki Basi Wrońskiej mają naturalną i zwiewną melodykę, doskonale się ich słucha. Choć to dopiero początek roku, to warto pamiętać o tym albumie w podsumowaniach.

Marek Dusza KAYAX

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu