Tulia

TULIA
Tulia

Etno pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Wszystko zaczęło się od przeboju Depeche Mode "Enjoy The Silence", który umieszczono w Internecie. Ale nie była to oryginalna wersja, a jej folkowe odczytanie przez cztery dziewczyny z Polski. Kto usłyszał nagranie, prosił o więcej. Tak narodziła się grupa Tulia, którą tworzą: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i liderka Tulia Biczak.

Ich muzyka to połączenie charakterystycznych dla muzyki ludowej klasycznych białych głosów oraz nowoczesnej produkcji. Nagrywając swój debiut, panie wzięły na warsztat głównie polskie covery. Ubrane w tradycyjne ludowe stroje, wyglądają jak członkinie koła gospodyń wiejskich, ale muzycznie sięgają wyżyn.

Ich harmonijnie zespolone głosy brzmią anielsko. Z dobrze znanych przebojów, m.in. "Nieznajomy" Dawida Podsiadło, "Eli Lama Sabachtani" Wilków i "Nie pytaj o Polskę" Grzegorza Ciechowskiego, uczyniły perełki. Przestrzeni dodają dźwięki piszczałek, kobzy, liry, kalimby oraz dubowy puls.

W zestaw coverów świetnie wkomponowały się dwie autorskie kompozycje: nagrodzona w Opolu "Jeszcze cię nie ma" oraz "Wstajemy już". Wśród bonusów jest także klasyk Metalliki "Nothing Else Matters".

Mam nadzieję, że Tulia nie wpadnie w pułapkę zbyt jednorodnej stylistyki, ale podąży drogą poszukiwań, jak Kapela ze Wsi Warszawa.

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj