Dwa słowa

GRACJAN KALANDYK
Dwa słowa

Pop rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Debiut znanego z programu The Voice of Poland, Gracjana Kalandyka, przygotowany został bez pośpiechu, z dbałością o dźwiękowe detale. W jego realizacji uczestniczył Robert Amirian, dawny frontman Collage, który odcisnął wyraźne piętno na piosenkach.

Początek albumu nie zapowiada nic szczególnego, bowiem utwory "Dwa słowa" i "Jak nikt", skalkulowane jako przeboje, wypadają dość blado. Dalej jest jednak bardziej interesująco. Gracjan Kalandyk zdecydowanie lepiej czuje się w spokojniejszych kompozycjach. Wtedy może wykorzystać swój największy atut, jakim jest aksamitny, przechodzący w falset głos.

Utwór "Chodź" wypełniają dźwięki charakterystyczne dla Coldplay. Wokaliście nieobce są modne odniesienia do folk rocka, czego przykładem jest jedyny anglojęzyczny utwór na płycie "Angels". Z kolei "Jeszcze" przypomina utwory grane przez Happysad, a "Dogasanie"- popularną popową grupę Lemon.

Przestrzenne, rozmyte gitary i przejmujący wokal w "Czegoś mi brak" przenoszą twórczość Gracjana na Kalandyka zdecydowanie wyższy, niemal art-rockowy poziom. Refl eksyjne "Skrawki" tekstem opatrzył Leski - z całą pewnością pokrewna mu dusza. Kulminację płyty stanowi utwór "Zanim odejdę", w którym autor śpiewa, że nie zmieni się wcale. Dobrze, żeby pozostał sobą, bo nagrał obiecujący debiut.

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj