CHVRCHES Love is Dead

Love is Dead
Wykonanie
Nagranie

Trzecia płyta tria Chvrches ma być dla zespołu przepustką do światowej kariery. W tym celu muzycy zatrudnili topowego producenta Grega Kurstina (Sia, Adele), który nadał ich kompozycjom bardziej przebojowy szlif.

Tym, co szczególnie zwraca uwagę w nagraniach Szkotów, to intensywne, mocno elektroniczne brzmienie. Na szczęście nie jest ono przeładowane ciężkostrawnymi bitami, ani przetworzonymi tanecznymi rytmami, jak to czyni ostatnio wielu topowych wykonawców. Materiał został podany w lekki i zwiewny sposób. Ze względu na liczne nawiązania do synthpopowej klasyki lat 80. spodoba się nie tylko młodzieżowemu odbiorcy, ale i ich rodzicom. Szczególnie tym, którzy bawili się w dyskotekach przy piosenkach Madonny, Eurythmics, Kylie Minogue, OMD czy Pet Shop Boys.

Chvrches grają prosto i czytelnie, bez specjalnych udziwnień. Stawiają na wyraziste melodie i urokliwy klimat. Dużym atutem ich piosenek jest głos Lauren Mayberry – delikatny, dźwięczny o dziewczęcej barwie. Niech nikogo to jednak nie zmyli. Chvrches nie śpiewają o szczęśliwym życiu i wakacjach spędzanych w nadmorskim kurorcie. Według nich miłość umarła, a pogrążony w chaosie świat zmierza do samozagłady. I z czego się tu cieszyć?

Grzegorz Dusza
Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu