JAMES BAY Electric Light

Electric Light
Wykonanie
Nagranie

Dzięki wydanej trzy lata temu płycie "Chaos And The Calm", James Bay stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów młodego pokolenia. Album dwukrotnie pokrył się platyną, zyskał trzy nominacje do Grammy, a piosenki "Hold Back The River" i "Let It Go" trafiły na szczyt listy przebojów. Skoro ma się tak wystrzałowy start, to oczekiwania co do następnego albumu musiały być ogromne. Brytyjczyk najwyraźniej nie uniósł tego ciężaru.

James Bay najlepiej czuje się w stonowanych, klimatycznych piosenkach o folkowym rodowodzie, a takich na "Electric Light" na próżno szukać. Ktoś podsunął mu szaleńczą myśl, iż żeby zostać światową gwiazdą, trzeba śpiewać R&B. O ile przywołujący Justina Timberlake`a "Wasted On Each Other" (podszyty bluesem utwór z mocno zaznaczonym gitarowym riffem) jeszcze się broni, to kolejne przeładowane elektroniką piosenki drażnią.

Barwa jego głosu zupełnie nie pasuje do śpiewania soulowych kawałków, a tym bardziej parkietowych hitów. Znacznie ciekawiej robi się, kiedy muzyk chwyta za gitarę elektryczną w zagranym z zębem "Pink Lemonade", albo przy akompaniamencie fortepianu z przejęciem śpiewa balladę "Fade Out". Takiego Jamesa Bay`a gotów jestem nawet polubić.

Grzegorz Dusza
Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu